Moderná kancelária alebo osvedčená klasika?

dátum: 28.05.22-19:19

Ak sa chystáte zariaďovať novú kanceláriu, alebo zmeniť výzor tej starej, musíte sa rozhodnúť, aký nábytok a doplnky si vyberiete, lepšie povedané, v akom štýle.

Sedí vám viac moderný vzhľad, alebo tradičná klasika, ktorá nikdy nevyjde z módy? Samozrejme, dôležitými faktormi výberu sú aj finančné prostriedky a veľkosť priestoru.

Moderný štýl si priam žiada použitie nejakého kovu, môže to znamenať, že stoly budú mať kovové nohy, poličky kovový základ a podobne. K týmto prvkom sa výborne hodí čierna, sivá a biela. Ak sa Vám kombinácia týchto farieb zdá pochmúrna, pridaním červenej sa to všetko zmení. Ku kovu sa tiež výborne hodí kombinácia svetlej a tmavej oranžovej spolu s červenou. Stoličky môžu byť červené, stoly oranžové, poličky tmavšie, lampy je vhodné doladiť k stoličkám.

Kancelárie v klasickom štýle sú zväčša zariadené drevenými stolmi svetlohnedej až hnedej farby. V rovnakej farbe by v tomto prípade mali byť aj poličky. Stolička môže byť kožená na kolieskach, ale k tejto kombinácii sa hodí aj masívne kreslo. Ako doplnky je vhodné zvoliť väčší kvet, napríklad palmu.

Za kanceláriu sa dá považovať aj menšia spoločenská miestnosť, určená na porady v rámci inštitúcie, v nej sa zamestnanci môžu schádzať i počas prestávok. Typickým príkladom je školská zborovňa. Takáto miestnosť by mala mať dostatočný počet pohodlných stoličiek, veľký stôl a tiež nejaký úložný priestor, ideálne sú skrinky, kde môže mať každý zamestnanec vlastný úložný priestor.

Tak či onak, kancelária sa dá zariadiť v rôznych štýloch. Myslite najmä na to, že v príjemnom prostredí je práca efektívnejšia.
(red.)