hľadať

Profily osobnostíviac osobností 
Zaujalo nás
viac  
Užitočné linky

 

 • GISPORTÁL
  (geografický informačný systém, mapa mesta, územný plán)
 • Územné plány
  (výkres priestorového usporiadania a funkčného využívania územia)
 • Vlaky
  (vyhľadávanie vlakového spojenia, online poloha a meškanie vlakov, nákup lístkov cez internet, lanovky)
 • Medzimestské autobusy
  (cestovné poriadky, nákup lístkov cez internet, autobusy do Európy)

(verné napodobeniny originálov parfúmov svetových značiek) 


Počasie dnes

Teplota:
Smer vetra:


nie sú údaje

Polícia:
158, 112
Hasičský a záchranný zbor:
150, 112
Zdravotná záchranná služba:
112, 155, 037/7 833 005, 0918 888 653 
LINKA NÁDEJE:
048/ 414 67 77
MESTSKÁ POLÍCIA:
048/ 414 25 53, 159
Poradňa HIV / AIDS:
048/415 42 26

Zdravé stravovanie v práci: Spôsob, ako zostať fit a aktívny

dátum pridania: 28.06.22-14:26

Téma výživy sa v mysliach mnohých ľudí stáva čoraz dôležitejšou. Pretože zdravá strava nám poskytuje všetky potrebné a užitočné živiny, aby sme zostali zdraví a fit. Naproti tomu nezdravá strava má negatívny vplyv na našu výkonnosť a zdravie.

A nakoľko pomerne veľkú časť každého dňa trávime v práci, výživa je nielen súčasťou nášho súkromného života, ale aj dôležitou témou v každodennom pracovnom živote. V tomto článku sa dozviete, prečo je zdravé stravovanie na pracovisku také dôležité a ako vám môže pomôcť zostať fit a aktívny.

vitaminove balicky pre zamestnancov


Prečo je zdravé stravovanie také dôležité?


Aj keď sa odpoveď môže zdať jednoduchá, to, čo jete, môže mať významný vplyv na vaše zdravie. Teoreticky vieme, že naše telo a mozog môžu produktívne a sústredene pracovať len so zdravou stravou. Ale na pracovisku to nie je vždy jednoduché!
 

Kto sa ešte nemal možnosť o tom presvedčiť, veľmi rýchlo zistí, že v stresujúcom každodennom pracovnom živote máme tendenciu venovať príliš málo pozornosti našim stravovacím návykom. V takýchto situáciách uprednostňujeme výrobky s vysokým obsahom tuku alebo cukru – hlavné je, že je to rýchle. V horšom prípade sa zaobídeme aj bez jedla.
 

Faktom je, že tieto zlé stravovacie návyky vedú z dlhodobého hľadiska k problémom s hmotnosťou a môžu tak spôsobiť okrem iného ochorenia srdcovo-cievneho systému či cukrovku 2. typu.
 

Vyvážená a zdravá strava v práci, obohatená o špeciálne vitamínové balíčky pre zamestnancov je obzvlášť dôležitá, aby ste pri vykonávaní úloh zostali fit a zdraví.


Ako sa dá vyvážené stravovanie prakticky realizovať na pracovisku?


Zabezpečiť si kvalitné zdravé jedlo do práce nie je žiadny problém. Začnite s vyváženými raňajkami. Na ich vytvorenie sú ideálne produkty s vysokým obsahom zdravých sacharidov, vďaka ktorým sa zásobíte energiou na celý deň.
 

Na desiatu si doprajte chutné občerstvenie, ktoré zvyšuje silu koncentrácie a výkonu. Najlepšie je jesť sušené ovocie, oriešky, ovocie a zeleninu namiesto toho, aby ste siahali po sladkostiach, čokoláde či čipsoch. 
 

Vedome si urobte čas na obedňajšie prestávky. Ak nemáte jedáleň, môžete si jedlo predvariť doma a pripravený obed si vziať do práce. Snažte sa vyhýbať mastným jedlám ako je hotová pizza a hranolky a uprednostnite napríklad plnené celozrnné rožky.
 

K správnej výžive patrí aj pitný režim. Snažte sa preto najmä teraz v horúcom lete vypiť počas dňa aspoň 1,5 - 2 litre tekutín vo forme vody alebo nesladeného čaju. Dostatočný príjem tekutín znižuje únavu a tým zvyšuje koncentráciu a výkonnosť. Vaše telo sa vám za takýto prístup určite poďakuje.
Zdroj obrázka: p_ponomareva/Shutterstock.com
 poslať článok mailom  vytlačiť článokChcete dostávať vždy aktuálne informacie z nášho mesta?
Prihláste sa na odber noviniek!