hľadať

Profily osobnostíviac osobností 
Zaujalo nás
viac  
Užitočné linky

 

 • GISPORTÁL
  (geografický informačný systém, mapa mesta, územný plán)
 • Územné plány
  (výkres priestorového usporiadania a funkčného využívania územia)
 • Vlaky
  (vyhľadávanie vlakového spojenia, online poloha a meškanie vlakov, nákup lístkov cez internet, lanovky)
 • Medzimestské autobusy
  (cestovné poriadky, nákup lístkov cez internet, autobusy do Európy)

(verné napodobeniny originálov parfúmov svetových značiek) 


Počasie dnes

Teplota: 26°C
Vietor: 0m/s
Smer vetra: BEZV


nie sú údaje

Polícia:
158, 112
Hasičský a záchranný zbor:
150, 112
Zdravotná záchranná služba:
112, 155, 037/7 833 005, 0918 888 653 
LINKA NÁDEJE:
048/ 414 67 77
MESTSKÁ POLÍCIA:
048/ 414 25 53, 159
Poradňa HIV / AIDS:
048/415 42 26

Výhody hračiek zameraných na rozvoj dieťaťa

dátum pridania: 31.08.21-22:20

Moderní rodičia venujú veľkú pozornosť komplexnému vývoju svojho dieťaťa. Preto sa ho už od narodenia snažia obklopiť hračkami, pomocou ktorých sa dieťa učí pracovať s prstami, rozvíjať jemnú motoriku, koordinovať svoje pohyby, učiť sa o svete, získavať rôzne zručností a prebudiť predstavivosť.

Hračky sú teda veľmi dôležitou a základnou súčasťou života dieťaťa. Jeho rýchlosť vývoja do značnej miery preto závisí od toho, ako im takéto predmety na hru vyberiete.
 
Výhody vzdelávacích hračiek
Vzdelávacie hračky pomôžu od samého začiatku života dieťaťa nasmerovať jeho vývoj správnym smerom a poskytnú plynulejšiu a odmeranejšiu cestu poznávania dieťaťa. Pomôžu vám porozumieť zákonom fyzického sveta a tiež vás naučia logicky myslieť, fantazírovať, analyzovať a nakoniec objaviť svoje tvorivé schopnosti, ktoré budú v neskoršom živote veľmi užitočné. 
Preto je výhodnejšie deťom kupovať tieto špeciálne hračky, dieťa predsa nielen pobavia, ale aj pomôžu odhaliť v ňom uložené schopnosti a talent.
 
Hračky vyberajte s ohľadom na jeho vek
Nesmieme zabúdať na veľmi dôležitý faktor - vek dieťaťa. Je nepravdepodobné, že by sa trojročné dieťa zaujímalo o vzdelávacie hračky, ako je encyklopédia alebo komplexný konštruktér. Pre mladší vek sú vhodné zaujímavé edukatívne hračky s absenciou malých častí a ostrých hrán.
Hrkálky, hudobné kolotoče a mäkké kocky s kreslenými postavičkami pomôžu vášmu dieťaťu urobiť proces učenia oveľa zaujímavejším a zábavnejším. Väčšie deti budú milovať vzdelávacie spoločenské hry, hlavolamy, magnetické hry.
Vedci dokázali, že čím rýchlejšie sa proces poznávania sveta dieťaťom začne, tým lepšie. A keďže je to s pomocou týchto hračiek najlepšie, uprednostnite ich výber hneď od narodenia.
Nezabudnite pritom nikdy na dôležitosť a nevyhnutnosť kníh, ktoré deťom otvárajú okno do vonkajšieho sveta a sú dôležitým zdrojom informácií. Pamätajte si tiež, že žiadna hračka a hra nie je schopná poskytnúť dieťaťu zásadný vývoj, ako je čas spojený s rodičmi! 
 poslať článok mailom  vytlačiť článokChcete dostávať vždy aktuálne informacie z nášho mesta?
Prihláste sa na odber noviniek!