Prihlásenie/Problémy s prihlásením?
|
|
Slovenka žijúca v San Benedetto Del Tronto na Palmovej riviére v Taliansku je licencovanou sprievodkyňou Ríma, a nielen jeho. Zanechala svoj pôvodný odbor- peňažníctvo, ktorý vyštudovala na Ekonomickej univerzite v Bratislave a začala sa venovať úplne inej činnosti.
Aj napriek tomu, že stratili nezabudnuteľného lídra, hrajú dodnes. Reč je o známej hudobnej skupine, ktorá sa na hudobnej scéne drží neuveriteľných tridsať rokov. I preto skupinu LOJZO poznajú asi všetci.
Hoci je hercom SND, od začiatku februára sa pravidelne vyskytuje v Nitre. Dôvodom je príprava inscenácie Pýcha a predsudok, do ktorej ho nitrianske divadlo obsadilo. Práve o tejto práci, ale aj o inom, sme sa boli porozprávať.
Na spoločnom vedeckom a kultúrnom rámci vzájomnej výmeny odborných pracovníkov, umožňujúcom ich vzájomné stáže, sa v týchto dňoch dohodli predstavitelia Fakulty politických vied a medzinárodných vzťahov (FPVaMV) Univerzity Mateja Bela (UMB) a Regionálnym úradom verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Banskej Bystrici.
Školy vychovávajú mladých ochranárov... Viac ako 150 škôl z celého Slovenska sa spája pre peknú vec.
Univerzita mestu – mesto univerzite je názov projektu, ktorý v sebe spája sériu pravidelných podujatí organizovaných v zimnom a letnom semestri.
Na včerajšom pracovnom stretnutí ku kandidatúre Banskej Bystrice na titul Európske mesto športu 2017 sa zišlo v Cikkerovej sieni radnice viac ako 70 zástupcov športových klubov pôsobiacich v meste pod Urpínom.
Banskobystrickému rozhodcovi Borisovi Marhefkovi sa dostalo veľkej pocty. Po trinástich rokoch kariéry arbitra sa dostal na nominačnú listinu svetovej medzinárodnej futbalovej federácie FIFA.
Pred 760 rokmi udelil kráľ Belo IV. osade Bystrica mestské privilégiá a vyznamenal ju na slobodné kráľovské mesto.
Námestie SNP v Banskej Bystrici zaplavili bubliny, od malých aj veľkých bublinárov. Počas 2. ročníka medzinárodného podujatia Bubble Day vytvorili Bystričania na námestí jedinečnú atmosféru, ktorá spájala ľudí a oživovala spomienky na detstvo.
Dňa 18.augusta sa vo večerných hodinách oficiálne oživila myšlienka nasvietenia historického diela, ktoré bolo vytvorené k 20. výročiu Slovenského národného povstania.
Užitočné linky |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
(verné napodobeniny originálov parfúmov svetových značiek) |
Počasie dnes | |
Teplota:
|
Unikátna konferencia v prírodedátum pridania: 01.10.15-09:27 Pred 760 rokmi udelil kráľ Belo IV. osade Bystrica mestské privilégiá a vyznamenal ju na slobodné kráľovské mesto. Málokto však vie, že jednou z výsad bol štedrý dar v podobe rozsiahlych lúk a lesov. Pri tejto príležitosti dnes zorganizovali Mestské lesy Banská Bystrica konferenciu v prírode, na ktorej sa zišli autority z celého Slovenska. Seminára sa zúčastnil aj primátor mesta Ján Nosko. Na tému obhospodarovania lesov diskutovalo priamo v teréne niekoľko odborníkov, okrem iných odborný garant semináru profesor Milan Saniga. Praktickými ukážkami v trojkilometrovom teréne prezentovali, že aj v strmých podmienkach sa dá hospodáriť ekologicky. Záver konferencie v prírode patril posedeniu pri horskom guľáši. „Som zástancom názoru, že lepšie je raz vidieť ako stokrát počuť. Preto bolo pre mňa príjemným spestrením vymeniť priestor kancelárie za netradičnú konferenciu s lesnými odborníkmi priamo v teréne. Veľmi ma teší, že Mestské lesy dokážu nájsť tenkú hranicu medzi ekonomickou efektivitou a kvalitou starostlivosti o naše historické dedičstvo, o to viac, keď to bolo potvrdené v teréne uznávanými autoritami zo Slovenska,“ hovorí primátor mesta Banská Bystrica Ján Nosko. Mestské lesy Banská Bystrica s. r. o. obhospodarujú lesy od roku 1995. Seminárom si zároveň pripomenuli 20. výročie svojho fungovania. „Nutnosť zaoberať sa efektivitou pestovania lesa v týchto extrémnych výrobných podmienkach nás priviedla k uplatňovaniu prírode blízkych spôsobov obhospodarovania lesa s odlišným postupom v traktorových a lanovkových terénoch s nevyhnutnou zmenou myslenia, ako prostriedku na zvyšovanie efektivity výroby,“ hovorí konateľ Mestských lesov s. r. o. Blažej Možucha. Prístup pri obhospodarovaní lesného majetku mesta je smerovaný nielen k prírode blízkemu spôsobu získavania drevnej hmoty, ale aj k vytváraniu podmienok pre prežívanie pestrej palety životných foriem ako rastlinnej, tak aj živočíšnej ríše. Cieľom je zanechať pre budúce generácie pestrý lesný ekosystém s vysokým stupňom biodiverzity, čo je predpokladom pre zabezpečenie kvalitného životného prostredia pre človeka v budúcnosti.
|