hľadať

Profily osobnostíviac osobností 
Zaujalo nás
viac  
Užitočné linky

 

 • GISPORTÁL
  (geografický informačný systém, mapa mesta, územný plán)
 • Územné plány
  (výkres priestorového usporiadania a funkčného využívania územia)
 • Vlaky
  (vyhľadávanie vlakového spojenia, online poloha a meškanie vlakov, nákup lístkov cez internet, lanovky)
 • Medzimestské autobusy
  (cestovné poriadky, nákup lístkov cez internet, autobusy do Európy)

(verné napodobeniny originálov parfúmov svetových značiek) 


Počasie dnes

Teplota:
Smer vetra:


nie sú údaje

Polícia:
158, 112
Hasičský a záchranný zbor:
150, 112
Zdravotná záchranná služba:
112, 155, 037/7 833 005, 0918 888 653 
LINKA NÁDEJE:
048/ 414 67 77
MESTSKÁ POLÍCIA:
048/ 414 25 53, 159
Poradňa HIV / AIDS:
048/415 42 26

Tretí ročník súťaže Úsmev pre strom

dátum pridania: 28.09.15-11:21

V novom školskom roku 2015/2016 environmentálny projekt Úsmev pre strom v areáloch škôl po celom Slovensku pokračuje!

Navštevuje vaše dieťa moderne zmýšľajúcu školu?
V septembri už tradične sadajú žiaci do svojich školských lavíc v očakávaní, čo im ďalší školský rok prinesie. Školy, žiaci i učitelia sa opäť môžu tešiť na ďalší, v poradí už tretí ročník súťaže Úsmev pre strom, ktorý tradične odštartuje jesenným zberom papiera a výsadbou drevín v areáloch škôl po celom Slovensku.
Environmentálny projekt Úsmev pre strom štartuje už v poradí tretí ročník súťaže. Eko projekt sa každým rokom teší väčšej obľube nielen zo strany škôl po celom Slovensku, ale i rodičov a mladej generácie. Práve žiaci základných a stredných škôl prostredníctvom projektu vytvárajú zo svojho mesta zdravšie miesto pre život. Počas celého školského roka poctivo zbierajú papier, myšlienku dôležitosti recyklácie šíria aj vo svojom okolí a v neposlednom rade prispievajú k zelenším areálom škôl. Projekt svojím edukačným charakterom rozvíja ich povedomie o životnom prostredí, dôležitosti chrániť ho a starať sa oň. V minulom školskom roku sa počet ekologicky zmýšľajúcich škôl takmer zdvojnásobil a projekt sa tak rozšíril do mnohých kútov Slovenska. 58 moderne zmýšľajúcim školám sa napokon úspešne podarilo zachrániť vyše 8 000 stromov.


Výsledky druhého ročníka súťaže boli vskutku úctyhodné. Vysokými číslami v zbere papiera či výsadbe stromov sa pýšili nielen víťazi, ale i všetci zúčastnení. Verím, že i v školskom roku 2015/2016 budú školy prostredníctvom súťaže projektu Úsmev pre strom naďalej kultivovať svoje areály a budú inšpirovať myslenie detí vo vzťahu k životnému prostrediu a k zeleni vôkol nás,“ uviedla Ing. Lucia Skokanová, oddelenie Environmentálnej výchovy a vzdelávania, Slovenská agentúra životného prostredia.
Projekt prináša opäť niekoľko inovácií aj v tomto školskom roku. V nepovinnej aktivite sa žiaci a učitelia popasujú s aktuálnou témou „Negatívny vplyv čiernych skládok na život v lese“, ktorú budú môcť oživiť a predstaviť svojim spolužiakom, rodičom a verejnosti prostredníctvom výtvarných prác, 3D modelov, projektov alebo esejí. Práce bude môcť verejnosť obdivovať na vyhodnotení súťaže, s názvom Stromy vo vašich rukách, opäť v júni, kedy organizátori predstavia mená výhercov.


„Deti si dopad svojich rozhodnutí na životné prostredie uvedomujú i vďaka súťaži projektu Úsmev pre strom, ktorá im prináša mnoho odpovedí na ich otázky, vysvetľuje prečo je dôležité sa o životné prostredie starať a prináša riešenia, ako ho spoločne môžeme svojou malou troškou zveľadiť a zároveň skvalitniť. Deti v minulom školskom roku prispeli obrovským množstvom zberového papiera a vysadili oveľa viac stromov než v nultom ročníku súťaže. Uvedomujú si dôležitosť a prínos svojich činov, keďže prostredníctvom zberového papiera zachránili niekoľko stoviek stromov,“ uviedla koordinátorka environmentálnej výchovy jednej z víťazných škôl.


Vďaka projektu malí i veľkí nezabúdajú, že separovaním papiera a následnou recykláciou sa podieľajú na záchrane stovky či tisícky stromov, zelených oáz, ktoré neslúžia len ako miesto oddychu či ako domov mnohých zvierat a rastlín. Vďaka stromom dýchame čistejší vzduch. Neustále narastajúce množstvo odpadu na jedného obyvateľa, ktorý mnohokrát končí na zelených lúkach či v lesoch, ničí zeleň okolo nás. Tretí ročník súťaže sa preto bude tejto téme plnohodnotne venovať. Cieľom tohto ročníka súťaže je podnietiť mladú generáciu k inovatívnym myšlienkam, tvorbe riešení či vyjadrení svojich postojov prostredníctvom výtvarných diel alebo písaných projektov na tému, ktorá v súčasnosti trápi mnohé krajiny. Ak vám životné prostredie nie je ľahostajné, pripojte sa i vy k ekologicky zmýšľajúcim školám, ktoré spája heslo: „I keď sme malí, naše činy sú veľké“. Viac informácií o projekte nájdete tu.


SHP Group (Slovak Hygienic Paper Group) je nadnárodná skupina, združujúca výrobné a obchodné spoločnosti z oblasti celulózo-papierenského priemyslu. Zastrešuje 8 firiem v 6 krajinách Európy s ročným obratom 120 mil. eur. V štyroch výrobných závodoch SHP Harmanec, SHP Slavošovce, SHP Celex a SHP Intim-Papir sa spolu ročne vyrobí viac ako 100 tisíc ton papiera. SHP Group patrí k najväčším producentom hygienického papiera v strednej a juhovýchodnej Európe. Majoritným akcionárom skupiny SHP Group je významná slovenská investičná spoločnosť Eco-Invest, ktorej jediným vlastníkom je pán Milan Fiľo.
 
 poslať článok mailom  vytlačiť článokChcete dostávať vždy aktuálne informacie z nášho mesta?
Prihláste sa na odber noviniek!