NULOVÝ RODINNÝ DOM

dátum: 28.05.22-16:06

Nulový dom pre svoje komfortné fungovanie nepotrebuje dodávku externej energie. V jednoduchosti môžeme povedať, že si dokáže vyrobiť také množstvo energie, ktoré potrebuje na svoju prevádzku . Celková potreba energie – primárna energia rodinného domu potrebná na vykurovanie, vetranie, osvetlenie, domáce spotrebiče je plne krytá vlastnou výrobou energie. Nulový dom je realizovaný na princípoch a zásadách energeticky pasívneho domu, je jeho dokonalejším , hospodárnejším riešením.
Nulový dom je ideálom energetickej sebestačnosti rodinného domu.

 V čom sú prednosti nulového domu ?

Správne premyslenou kombináciou použitých materiálov a technológii využívajúcich obnoviteľné zdroje energie / slnečné žiarenie, energia zeme, vetra, vody,.../ je nulový dom energeticky sebestačný. Energetické náklady na fungovanie nulového domu sú nulové.   Neplatíte žiadne účty.

Príroda Vám nepošle faktúru ako napríklad SPP.

 

Aké technológie využíva nulový dom ?

Nulové domy sú v súčasnosti realizované na technológiách používaných v energeticky pasívnych domoch. V nami realizovanom nulovom rodinnom dome sme skombinovali technológie typového EPD Ecocube :

Precízne premyslenou kombináciou technológií  sme dokázali navrhnúť a zrealizovať energeticky nulový rodinný dom pri minimálnych investičných nárokoch.

 

Staňte sa aj Vy súčasťou novej tradície drevostavieb,

stavieb ohľaduplných k prírode – stavieb so šiestym zmyslom    

 

Nulové rodinné domy už nie sú len víziou.

 

Pozrite sa, ako vyzerá prvý nulový dom na Slovensku. Výstavbu nulového rodinného domu sme realizovali v Starej Kremničke pri Žiari nad Hronom.