Dôvody, prečo pre kúpou nového stroja zvážiť prídavné zariadenia

dátum: 28.01.23-20:18

Svorky ramien, bezpečnostné klietky, vidlice, gumové pásy alebo reťaze. Tieto a ďalšie iné prídavné zariadenia môžu zmeniť vysokozdvižný vozík z jednoduchého zariadenia na všestranný, nákladovo efektívny prostriedok pre vašu prevádzku. Takže ak máte špecializovanú prácu, ktorá si vyžaduje podobné strojné zariadenia, skôr ako sa rozhodnete kúpiť si úplne nový vozík, zvážte namiesto toho adekvátne príslušenstvo.

Prídavné zariadenia na vysokozdvižné vozíky sú zdvíhacie príslušenstvo, ktoré vám umožňuje zdvíhať, prenášať, žeriavovať, tlačiť, ťahať, držať, dávkovať, otáčať a upínať s lepšou účinnosťou.
 

Väčšina sa pripevňuje na vidlice, iné sú ťahané. Prídavné zariadenia pre vysokozdvižné vozíky sa dodávajú v rôznych veľkostiach a kapacitách, takže existuje príslušenstvo pre každé pracovisko a každý vozík.
 

Výhodou dnešnej doby tiež je, že takéto moderné prídavné zariadenie si môžete v prípade potreby nielen kúpiť, ale na niekoľko dní len požičať.
 

Takáto voľba má niekoľko nasledujúcich výhod.

moderne pridavne zariadenia banska bystrica
Zvýšená produktivita

Prídavné zariadenia umožňujú vysokozdvižným vozíkom jednoducho prepínať z roly na rolu podľa požiadaviek vašej firmy. To umožňuje bezproblémový prechod medzi úlohami bez potreby parkovania jedného stroja a vyťahovania druhého. Tým sa ušetrí aj prevádzka a údržba iného nákladného vozidla.


Väčšia bezpečnosť na mieste

Vysokozdvižné vozíky nie sú také nebezpečné ako iné väčšie stroje, napríklad žeriavy. So správnym príslušenstvom na vysokozdvižný vozík, akým môžu byť napríklad aj pevné gumové pásy, môžete zvýšiť bezpečnosť na svojom pracovisku a umožniť svojmu tímu pracovať bez strachu z nehody aj v náročnejšom teréne.
 

Ako už bolo povedané, nehody vysokozdvižných vozíkov sú bežné, ale dá sa im vyhnúť vďaka niektorým špeciálne navrhnutým prídavným zariadeniam. Vždy dbajte na bezpečnosť na mieste.


Znížené náklady na prácu

Prídavné zariadenia pre vysokozdvižné vozíky okrem zvýšenej produktivity znižujú aj náklady na prácu. Vďaka rôznorodosti príslušenstva je váš operátor vysokozdvižného vozíka zároveň vodičom snehového pluhu, operátora žeriavu a čističa podláh. Zníženie počtu strojov, ktoré máte, znižuje náklady na platenie ľuďom za ich riadenie. Prídavné zariadenia umožňujú zefektívniť vašu prevádzku a udržať náklady na majetok a údržbu na minime.
 

Overenie týchto výhod vám prenájom alebo kúpa prídavných zariadení od spoločnosti Čemat umožňuje v maximálnej možnej miere.
Zdroj obrázka: QinJin/Shutterstock.com