Kroky, vďaka ktorým môžete profitovať z dlhej životnosti tlačiarne

dátum: 28.01.23-21:58

Tlačiarne sú dnes kľúčovou súčasťou kancelárskeho vybavenia. Zatiaľ čo niektoré zariadenia sú ponúkané za výhodné akciové ceny, iné modely môžu predstavovať pre rozpočet hrozbu. Starať sa preto o svoje aktuálne tlačiarenské zariadenie a predísť tak jeho predčasnej výmene, je jediná cesta ako si ušetriť nielen peniaze, ale aj čas.

Ako však môže používateľ zlepšiť odolnosť tlačiarní a profitovať tak z jej dlhej životnosti?

alternativny toner banska bystrica


Vykonávajte pravidelnú údržbu tlačiarne
Pravidelná implementácia poskytovaného programu údržby je jedným z najefektívnejších spôsobov, ako zvýšiť životnosť zariadenia. Na čistenie tlačových trysiek by sa mal aktivovať proces automatického čistenia tlačiarne. Staré zvyšky z náplní do tlačiarní alebo tonerových kaziet sú tak starostlivo odstránené.
 

Ak sa však zariadenie používa len zriedka, stále sa môže stať, že tlačová hlava už nedokáže vytvoriť čistý tlačový obraz ani po automatickom čistení. V takom prípade je potrebné tlačovú hlavu dôkladne vyčistiť ručne handričkou, ktorá nepúšťa vlákna a destilovanou vodou.
 

Ak to nepomôže, zachrániť vás môže kúpa alternatívneho tonera v dobrej cene.


Správna starostlivosť o interiér tlačiarne
Okrem viditeľných nečistôt na vonkajšej strane tlačiarne je potrebné v pravidelných intervaloch odstraňovať aj prach a nečistoty vo vnútri. Pred otvorením krytu tlačiarne je dôležité sa uistiť, že je odpojená od elektrickej zásuvky.
 

Interiér je potom možné povysávať šikovným mini vysávačom. Dózy na stlačený vzduch sa naopak na čistenie interiéru tlačiarne moc neodporúčajú, pretože často vtláčajú nečistoty ešte hlbšie do filigránového vnútra.
 

Aktualizujte softvér tlačiarne
Mnoho používateľov softvér tlačiarne zanedbáva a pravidelne ho neaktualizuje. Na trh však neustále prichádzajú nové ovládače tlačiarní od rôznych výrobcov, ktoré nielenže pomáhajú používateľovi dostať zo svojho zariadenia to najlepšie, ale možno aj to, že existujúce bezpečnostné medzery sú uzavreté.


Preto je dôležité pravidelne aktualizovať ovládače. Najjednoduchší spôsob, ako to urobiť, je cez Windows "Správca zariadení". Uvidíte, že potom vám budú výkonné tonery Canon v tlačiarni slúžiť dlho a bez najmenších problémov.
 

Zdroj obrázka: Proxima Studio/Shutterstock.com