Lavínový vyhľadávač Diract Voice: Táto novinka vo svete skialpinizmu vám môže zachrániť život!

dátum: 28.01.23-19:51

Hlasová navigácia je skvelým pomocníkom, ktorý vám umožní dostať sa z nebezpečia pri zasypaní lavínou. Nielen, že vám urobí veľkú službu z praktického hľadiska, poskytuje aj určitú formu psychickej opory. A najmä – dokáže zachrániť ľudský život!

Ak sa chystáte na skialp alebo ste fanúšikom zimných športov, nemala by vám chýbať ani „lavínová výbava“. Patria do nej lavínové vyhľadávače spolu s lavínovými sondami. Vedeli ste, že v strese má hlasový prejav upokojujúci účinok? Ak príde k nečakanej situácii, v organizme klesne vďaka hlasu hladina stresu a zlepšia sa kognitívne schopnosti. Ak vás čaká adrenalínový zážitok v horách, mali by ste si zadovážiť vhodný lavínový výstroj od prvotriednej značky Ortovox. Tá vyvinula prvý dvojfrekvenčný lavínový vyhľadávač už v roku 1980! Dnes spoločnosť prichádza opäť s revolučným produktom DIRACT VOICE, ktorý vám nielenže ukáže cestu k zasypanému, navádza vás aj hlasovými povelmi. Tento produkt získal dokonca aj cenu Public Choice Award!

lavinove vyhladavace a lavinove sondy

Ako pracuje lavínový vyhľadávač?
DIRACT VOICE používa dva spôsoby komunikácie. Verbálnu navigáciu, ktorá navádza k zasypanému, a 360 stupňovú vizualizáciu v reálnom čase na veľkom displeji s výbornou čitateľnosťou – aj za nepriaznivých svetelných podmienok. Vďaka hlasu sa môžete dôkladne sústrediť na hľadanie a nerozptyľovať sa vyhodnocovaním informácií z displeja. Poteší aj veľkosť tohto lavínového pomocníka – produkt je extrémne kompaktný a ľahký. To však nie je všetko – ovládanie je jednoduché a zrozumiteľné, čo z neho robí ideálny produkt aj pre neskúsených používateľov. Patentovaná technológia Smart Antenna Technology analyzuje polohu zasypaného a vysiela k záchrancom na povrchu najsilnejší signál, vďaka čomu sa skracuje doba jeho nájdenia.  Obrovským plusom je, že od prvého príjmu signálu už nedôjde k jeho strate ani k prerušeniu!

lavinovy vyhladavac diract voice

Dlhá životnosť a bezpečnosť sú samozrejmosťou
Lavínový vyhľadávač Ortovox má výdrž až 250 hodín na jedno nabitie – aj v podmienkach ako je teplota - 20 stupňov Celzia. S puzdrom pre lavínový vyhľadávač sa dobre manipuluje aj v robustných rukaviciach. Pre ešte lepšie používanie prístroja DIRACT VOICE a jeho aktualizovanie výrobca odporúča stiahnuť aplikáciu Ortovox App, ktorá spolupracuje s operačnými systémami iOS a Android. Táto aplikácia ponúka aj videonávody a umožňuje aj personalizáciu zariadenia.