Technika pre celoročné využitie záhrady: Štýlová bioklimatická pergola

dátum: 05.07.22-01:06

Trávite veľa času v záhrade alebo na terase? Užívate si tento čas vonku naplno s rodinou či priateľmi, no len čo začne pršať alebo snežiť, vaše plány sú prekazené? Potom je pre vás naša bioklimatická pergola tým najlepším riešením.

Poďme sa spoločne pozrieť na výhody tejto tieniacej techniky, ktorá sa postará o celoročné využitie vašej záhrady. 

pevna bioklimaticka pergola

Čo je pergola?

Pergoly môžeme v domácich záhradách vidieť čoraz častejšie. Sú estetickým prvkom, vďaka ktorému záhrada pôsobí oveľa útulnejšie a zároveň pergola poskytuje komfortné prostredie na posedenie v exteriéri a takmer za akéhokoľvek počasia.

Bioklimatická pergola má hliníkové lamely, ktoré je možné nakloniť do rôznych uhlov, v závislosti od modelu. V slnečných dňoch sú lamely naklonené tak, aby sa slnečné lúče odrážali a zároveň bolo možné vetrať interiér pergoly. Svetlo a tieň sú tiež regulované podľa vašich želaní a potrieb. 

Môže však nastať situácia, že strešné žalúzie neposkytujú dostatočný tieň. Na konštrukciu tejto modernej pergoly je preto možné namontovať aj bočné clony.

Postará sa o váš komfort za každého počasia

V daždivom alebo sychravom zasneženom počasí stačí lamely nakloniť vodorovne. Vďaka tomu sú jednotlivé lamely úplne uzavreté a účinne odvádzajú dážď a ojedinelé slnečné lúče, dažďová voda je potom odvádzaná pomocou odtokov od pergoly.

Pergolu je možné rozdeliť na viac častí. Lamely je možné umiestniť a natočiť samostatne v každom segmente podľa potreby, čím sa vytvára pod pergolou optimálna klíma. 

Výhodou pevnej bioklimatickej pergoly je samozrejme aj cena, ktorá vás nezruinuje. Naopak, bude vám vďaka dobrej investícii pergola slúžiť roky a pomôže vám zvládať náročné a dlhé chvíle v zime, karanténe alebo lockdowne. 

Zdroj obrázka: Dimasik_sh/shutterstock.com