Praktický doplnok každého oblečenia: Dobre zvolený opasok

dátum: 05.07.22-02:07

Opasok je praktický doplnok, ktorý, ak všetko urobíte správne, zabezpečí, aby vám vaše nohavice dobre sedeli. Čo všetko musíte zvážiť pri jeho výbere, aby vám poskytoval potrebný komfort?

Inšpirujte sa nasledujúcimi radami.

kvalitny opasok a kvalitna nova penazenka

Správna veľkosť je základ

Dobre padnúci kvalitný opasok má zväčša päť otvorov a zapína sa uprostred nich. Od toho sa odvíja voľba správnej veľkosti opaska, na ktorú by ste si mali dať pozor. Veľkosť opaska by mala byť čo najviac rovnaká s obvodom vášho pásu, pričom treba myslieť na rezervu pracky.

V súvislosti s veľkosťou je dôležitá aj šírka opaska. Ideál je 3 až 3,5 cm pre mužov. Nikdy nie menej. U žien tento parameter až tak nerozhoduje a môžu si dovoliť viac experimentovať. 

Farba totožná s nohavicami

Pri výbere správnej farby opasku by ste sa mali čo najviac držať farby nohavíc. Samozrejme, ideálna je čierna klasika. Pokojne si ale môžete zvoliť aj červený alebo zelený model. Rozhodovať tiež bude vrchný odev, aby celkový outfit nepôsobil divoko.

Kvalitný materiál

Tým je samozrejme koža. Hovädzia koža je jednoznačne najpoužívanejším opaskovým materiálom.  Vyzerá krásne, je mäkká a veľmi odolná. Model z tohto materiálu môže ale načrieť do vašej novej peňaženky. Na druhú stranu ho využijete niekoľko rokov. 

Farebné opasky vyrobené z polyesteru alebo nylonu sú obľúbenou voľbou pre farebné oblečenie, ktoré sa v posledných rokoch teší veľkej obľube. Sú tiež ľahké a často elastické a dobrou voľbou k letným outfitom.

Nezabudnite si všímať pri výbere aj spracovanie okrajov opaska, jeho zakončenie a typ pracky. Čím viac pozornosti hľadaniu venujete, tým viac si opasok pri každom oblečení užijete. 

Zdroj obrázka: Baker-pro/Shutterstock.com