Tipy, ako sa správnou údržbou vyhnúť predčasnému zlyhaniu práčky

dátum: 17.01.22-19:29

Práčky môžu byť v závislosti od modelu a výrobcu výnimočne drahé. To znamená, že ide o stroj, ktorý by ste nemali vysokou námahou a nesprávnym používaním rýchlo poškodiť. Naopak, pri správnej údržbe by vám mala vydržať dobrá práčka roky.

Preto je potrebné pračke venovať adekvátnu starostlivosť. Nižšie zistíte, ako takáto starostlivosť vyzerá. 

nove nahradne diely bosch

Údržba práčky sa vždy oplatí

Samozrejmosťou trhu sú aj práčky, ktoré stoja len niekoľko stoviek eur. V dnešnej dobe je ale pre ľudí dôležitý každý jeden cent. Tie si môžete ušetriť, ak sa budete o práčku dobre starať!

Pri starostlivosti o práčku treba rozlišovať špeciálne opatrenia starostlivosti, ale aj používanie práčky medzi cyklami prania. Starostlivosť začína hneď po pripojení práčky na vodu a sieť. Mali by ste mať na pamäti tieto body:

Upevnite hadice hadicovými sponami (ak sú k dispozícii).

Zabezpečte prístup k vode.

Medzi umývacími cyklami nechajte dvierka práčky a veko pracieho prostriedku otvorené.

Odvápnenie a čistenie 

Na odstránenie vodného kameňa z práčky môžete použiť prostriedky od špecializovaných predajcov, ako aj prostriedky z domácnosti, napríklad ocot. Ak vodný kameň podceníte, budete si musieť časom kupovať novú práčku alebo náhradné ohrievacie teleso Bosch.

Skontrolujte stroj v prevádzkovom stave

Väčšinou pri praní odchádzate z miestnosti a ani si nevšimnete, či a kedy z práčky tečie voda, vypúšťa ju, otáča alebo odstreďuje. Môže sa však ozývať veľa zvukov, ktoré naznačujú blížiace sa poškodenie a potrebu . 

Pozorne svoje zariadenie sledujte, čistite a používajte správne. Len potom vám bude slúžiť tak dlho, ako len budete potrebovať. 

Zdroj obrázka: Sergiy Akhundov/shutterstock.com