Doplnky, ktoré symbolizujú a pripomínajú najdôležitejšie dni vášho života

dátum: 29.01.22-09:19

Nielen oblečenie, ale aj viaceré iné doplnky tela sú pre nás veľmi dôležité. No a k tým, ktoré sú symbolikou a spomienkou na najdôležitejšie dni a rozhodnutia v našom živote, patria prstene.

Krásny zásnubný prsteň na ruke je predsa tá najdôležitejšia ozdoba, ktorou sa hrdo pýšime celému svojmu okoliu. Ako si ale zásnubný a neskôr i svadobný prsteň vybrať tak, aby vám pripomínal vaše dôležité rozhodnutia svojou stálou krásou?

krásny zásnubný prsteň

Základ je dobrý materiál

Rovnako ako pri každom inom doplnku, aj pri výbere nových obrúčok by ste mali myslieť na materiál, z ktorého sú vyrobené. 

Pri svadobných šperkoch je to najčastejšie zlato, platina alebo striebro, pretože sú najodolnejšie drahé kovy a zvládnu odolávať náporu niekoľkých desiatok rokov bez zvláštnej starostlivosti a údržby. 

Samozrejme, je vždy lepšie, ak dbáte na to, kedy a kde prsteň nosíte. Pri obrúčkach sa ale myslí na to, že ich skladanie z prsta je minimálne, preto je najodolnejší drahý kov tou ideálnou investíciou. Výhodou tiež je, že si po dokonalom spracovaní na dlhé roky zachováva svoj vzácny lesk. 

Ako si vybrať správnu veľkosť?

Aby ste drahý šperk hneď na svadbe nestratili, je viac než nutné myslieť na správnu veľkosť, ktorá sa vyberá s ohľadom na charakter tela a okolité podmienky. Aby vám prsteň na ruke dobre sedel a zároveň nebol príliš tesný, skúšajte si ho keď nie je ani zima ani teplo. Jednoducho vtedy, keď vaše telo na vonkajšie podmienky ešte nereaguje a prsty nepuchnú. 

V každom prípade sa ale dá veľkosť zásnubných aj svadobných prsteňov kedykoľvek upraviť. Horšie to už bude s dizajnom.

Aby ste sa pri nosení šperkov nemuseli v ničom obmedzovať, vyberajte si tie najjednoduchšie prevedenia. Len potom bude krása a lesk vašich šperkov zaručená na dlhé roky. 

Zdroj obrázka: IgorAleks/Shutterstock.com