Zbavte sa problému, ktorý spôsobuje vo vzťahoch pohromu

dátum: 29.01.22-07:31

Nielen stres, náročná práca, únava a málo času na relax spôsobuje, že sme podráždení a bez energie na vykonávanie akejkoľvek činnosti. A výnimkou nie sú ani tie intímne, ktoré sú pre fungujúci vzťah viac než potrebné. Ak aj vám komplikujú život problémy s erekciou, ponúkame vám riešenie.

Erektilná dysfunkcia

Erektilná dysfunkcia je neschopnosť dosiahnuť pretrvávajúcu erekciu alebo úplné sexuálne spojenie. Je to fyziologická alebo psychologická patológia, ktorá bráni partnerom v požívaní intimity v dôsledku problémov s erekciou, nedostatočnou ejakuláciou alebo orgazmom u muža. 

Dôvodom na kontaktovanie urológa alebo andrológa je zvyčajne situácia, keď sa kavernózne telo penisu ani pri silnom sexuálnom vzrušení nenaplní krvou, to znamená, že neprechádza do vzpriameného stavu. Aby ste sa problému zbavili, základom je poznať príčiny, ktorého spôsobujú. 

erektilna dysfunkcia

Príčiny erektilnej dysfunkcie

Erektilná dysfunkcia u mužov, ktorá je dôsledkom patologických zmien organickej povahy, sa vyvíja postupne. Spravidla ju sprevádza slabnúci záujem o sexualitu. Zložitejšou situáciou je prítomnosť psychogénnych problémov, ktorými môže byť depresia, stres, psychické traumy, chronická únava atď.. 

Väčšina z týchto pacientov si udržiava erekciu ráno alebo počas dňa vďaka Viagre. Neschopnosť dosiahnuť erekciu najčastejšie spôsobuje vek aj niekoľko ďalších faktorov, medzi ktoré patrí:

To znamená, že ak sa chcete problému zbaviť, pokúste sa zmeniť nezdravý životný štýl, vyhýbať sa depresiám a žiť viac aktívne. Ak to nezaberie, obráťte sa na odborného lekára a nemajte strach o probléme hovoriť aj s partnerom. 

Zdroj obrázka: Photoroyalty/Shutterstock.com