Kráčajte letom v tých najlepších topánkach

dátum: 27.11.21-23:36

Leto je skvelým obdobím roku pre všetky druhy turistiky. Dni sú teplé a slnečné. A ani dážď nerozruší, ale poteší a príjemne zvlaží. Aby boli ale prechádzky príjemné, v prvom rade by ste mali myslieť na výber topánok, bez ktorých by ste neurobili ani jeden krok.

Poďme si povedať, čo je pri výbere kvalitných dámskych topánok na leto dôležité.

Dámske letné topánky sú vytvorené tak, aby sa ich majiteľky mohli konečne ukázať v celej svojej kráse. Rozmanitosť modelov, ich farby a množstvo príslušenstva sú úžasné. Pred nákupom sa nimi však nemusíte nechať zmiasť.

kvalitne damske topanky

Koža alebo koženka?

Letná obuv sa väčšinou nosí na bosých nohách, preto uprednostňujeme prírodné materiály, ktoré umožňujú nohám „dýchať“. Prejdite prstom po okraji a ak máte pocit, že je okraj tvrdý, vložte topánky späť: nikto si predsa nechce trieť nohy, kým nekrvácajú alebo sa neobjaví mozoľ.

Ak ste si napriek tomu vybrali model vyrobený z koženky, potom sa opýtajte predajcu, z akého materiálu je stielka. Ak je vyrobená z kože alebo bavlny, tak si ich kúpte, pretože sa tak môžete vyhnúť vyrážkam, nepríjemnému zápachu z topánok alebo, nedajbože, plesňovej chorobe na nohách. Ak sú topánky aj stielka vyrobené z umelých materiálov, je lepšie nákup odmietnuť: takéto úspory nikomu neprospejú.

Podpätok a sandále

Letné modely topánok sú k dispozícii s podpätkami alebo bez nich. Záleží od vás. Ak si neviete predstaviť svoj život bez vysokých podpätkov, tak si ich kúpte. Venujte pozornosť tomu, ako je päta pripevnená k podrážke. Lepený podpätok vám odpadne pri prvých nerovnostiach, preto je lepšie takéto možnosti hneď odmietnuť.

Vyskúšajte si topánky v obchode a trochu sa poprechádzajte. Ak máte pocit, že sa v nich necítite príjemne, neriskujte svoje zdravie. Uprednostnite radšej pohodlné dámske sandále.

V lete sú sandále ideálnym doplnkom odevu, vďaka ktorému zvládnete precestovať a spoznať na dovolenke celú krajinu. Tak sa o tom presvedčte a sandáloch do ulíc vyrazte. 

Zdroj obrázka: coka/Shutterstock.com