Efektívne produkty pre bezpečnú domácnosť alebo firmu

dátum: 08.08.22-17:10

Podľa prieskumov je priemerná výška škôd na majetku spôsobených vlámaním viac ako tisíc eur, čo nie je žiadna malá suma. Preto je vhodné si svoj dom alebo firmu adekvátne ochrániť.

Ktoré spôsoby sú najlepšie a účinné?
Pes
Psy boli oddanými, spoľahlivými a nepodplatiteľnými strážcami od nepamäti. Mimochodom, pred nepozvanými hosťami môžu dom chrániť nielen veľké strážne psy, ale aj malé domáce zvieratá, ktoré svojím štekaním dokážu vydávať slušný zvuk a nedovolia zlodejovi zostať bez povšimnutia.   
Nainštalujte si kamerový systém a alarm
Alarmy sú jednou z najspoľahlivejších metód ochrany vášho domu pred zlodejmi. V prípade vlámania je zapnutá hlasná siréna, ktorá vydesí zlodejov a vy máte čas zachrániť čo sa dá. Pre prípad, že ste v práci alebo na dovolenke, zabezpečte svoj domov profesionálnym kamerovým systémom.
Bezpečné dvere
Venujte pozornosť sile svojich vchodových dverí, pretože ich rozbitie je najbežnejším spôsobom, ako zlodeji vstúpia do domu. Kovové dvere ochránia váš domov pred krádežou lepšie ako drevené. Ak sa sťahujete do nového domu, nezabudnite zmeniť aj zámok, pretože nikdy neviete, kto iný by mohol mať duplicitné kľúče.
Kvalitné dvere vás tiež ochránia pred požiarom, pre takúto bezpečnosť si však nezabudnite dom vybaviť aj špeciálnou požiarnou signalizáciou.
Nenechávajte otvorené okná
Aj keď plánujete opustiť dom iba na hodinu, nezabudnite skontrolovať, či sú všetky okná bezpečne zatvorené. Okno ponechané v klamne bezpečnom režime „vetrania“ nebude pre zlodejov prekážkou. Nainštalujte si na okná zámky, ktoré sa vám budú hodiť, ak budete musieť z domu odísť na dlhší čas.  
Dobré osvetlenie
Osvetlený dvor znižuje riziko krádeže tiež, najmä ak je lampa vybavená snímačom pohybu. Náhle zapnuté svetlo môže nielen vystrašiť neočakávaného hosťa, ale aj upútať pozornosť ostatných. Osvetlenie tiež pomôže kamerovému systému, tak naň nezabudnite a dom či firmu určite ľahšie ochránite.