Buďte viac v prírode a zlepší sa vám zdravie aj kondička

dátum: 08.08.22-17:32

Náročné harmonogramy a súčasná situácia spôsobujú, že sa mnoho ľudí cíti v uzavretých priestoroch stiesnene. Rušný domáci život to celé sťažuje. A pritom stačí naozaj málo, prejsť sa na čerstvom vzduchu a užiť si príjemnú prechádzku.

Aj keď vám zostáva z celého dňa na to iba desať minút, stojí to za to! A pevne veríme, že zoznam našich výhod vás v tom len utvrdí.
Vplyv čerstvého vzduchu
Príjem čerstvého vzduchu pomáha človeku cítiť sa lepšie. Avšak len málo ľudí vie, čo robí čerstvý vzduch pre jeho mozog. Kyslík je absolútne nevyhnutný pri udržiavaní zdravých funkcií mozgu, rastu a hojenia. Mozog v skutočnosti používa na zdravé fungovanie neurónov asi trikrát viac kyslíka, ako to robia svaly.
Preto je na pokles hladiny kyslíka mimoriadne citlivý, čo sa prejavuje únavou a rôznymi inými negatívnymi situáciami. Dýchanie čerstvého vzduchu skutočne zlepšuje funkciu mozgu, preto je dobrým riešením prechádzka alebo výlet, na ktorý sa vybavte aj pohodlným poľovníckym oblečením a spojíte príjemné s užitočným.
Lepšia koncentrácia
Bolo dokázané, že trávenie času v prírode zlepšuje nielen funkcie mozgu, ale aj našu koncentráciu. Takže, pokiaľ vám to bez nej v práci moc nejde, urobte si pauzu, alebo sa po pracovnej šichte vyberte do lesa. Uvidíte, že vám to mimoriadne prospeje a pomôže načerpať nové sily. Vezmite si aj ďalekohľad s kvalitnou termovíziou a obohaťte svoj výlet o tie najkrajšie scenérie.
Zvýšený obsah vitamínu D
Keď je človek vonku na slnečnom svetle, syntetizuje si lepšie aj množstvo vitamínu D. Je to nevyhnutná živina pre zdravé fungovanie mozgu. Vitamín D chráni neuróny v mozgu a zmierňuje zápal. Objavili sa tiež súvislosti medzi vitamínom D a syntézou neurotransmiterov a rastom nervov.
Všetky tieto látky sú nevyhnutné pre naše každodenné fungovanie, a preto je vitamín D mimoriadne dôležitý, avšak jeho nedostatok sa každý rok stáva čoraz častejším problémom mnohých z nás. Pár dní na slnečnom svetle ale všetko napraví a vyrieši.
Zabudnete na stres
Množstvo práce a informácií a minimum času spôsobuje veľa stresových situácií. Vonku si ale jeho vplyv na vaše telo môžete zmierniť.
Trávenie času v prírode znižuje stres a pomôže mozgu produkovať endorfíny, ktoré sú neurotransmitermi zodpovednými za reguláciu vašej nálady.