Čistenie filtra tuhých znečisťujúcich látok. Prečo je potrebné a ako to urobiť správne ?

dátum: 28.01.23-21:20

Automobilový priemysel je jednou z najviac znečisťujúcich zložiek životného prostredia. Emisie a nebezpečné látky z výfukových plynov sa dokonca môžu podieľať aj na zhoršení nášho zdravia, pretože mnohé látky sú rakovinotvorné. V prípade automobilov využívajúcich dieselové motory to platí dvojnásobne.

Na zachytenie a elimináciu škodlivých plynov do ovzdušia sa pri takýchto typoch vozidiel preto používa špeciálny FAP  filter. Ako to už ale chodí, aj ten najkvalitnejší sa musí časom vymeniť, prípadne poradne vyčistiť. 

výhodný repas DPF

Skúste repas DPF

Napriek tomu, že sa tento filter čistí, počas jazdy automaticky, nonstop fungovať tento spôsob automatického čistenia nebude. Ak je pre vás ale výmena finančne nákladná. Môžete požiadať profesionálov o cenovo výhodnejší repas DPF. 

Repas filtra tuhých častíc prebieha jeho dôkladným rozobratím, vyčistením jednotlivých častí a výmenou tých opotrebovaných za nové. Takto obnovený filter vám bude slúžiť ako nový a s účinnosťou viac ako 98 %.

Výhodou sú nižšie náklady a minimálny dopad na životné prostredie, pretože nevytvárate ďalší nebezpečný odpad. 

Nájdite si spoľahlivého partnera

Repas DPF filtra nie je ale jednoduchou záležitosťou, preto by ste ho mali zveriť do rúk odborníkom. Dpfpro.sk sa o vás v tomto smere postará najlepšie a zaručí vám očakávaný výsledok a plnohodnotný výkon automobilu.

Od výmeny až po repas filtra tuhých častíc. Komplexný servis vášho auta v tomto smere je jednou z dôležitých vecí, ktoré by ste s príchodom novej sezóny nemali podceniť. S ľuďmi, ktorí vedia, čo v takejto situácií robiť, to bude oveľa jednoduchšie, výhodné a rýchlejšie. Tak sa na nich v prípade potreby obráťte a máte po starostiach. 

Zdroj obrázka: Alraun/Shutterstock.com