Ako sa nezblázniť v izolovanom režime

dátum: 28.01.23-20:11

Máte problémy s úzkosťou a neustálym rozptýlením? Aj napriek tomu, že práce je dosť, nedokážete sa doma na jaj vykonávanie plne sústrediť? Pozrieme sa na to, ako sa v domácej karanténe nezblázniť a vyrovnať sa so situáciou k spokojnosti nás aj celej našej rodiny, s ktorou sme nútení tráviť doma celé hodiny.

Aj z takejto situácie sa dá vyťažiť a nájsť si v nej pre vás ten najlepší spôsob, pomocou ktorého sa dopracujete k požadovanému výsledku a cieľu. Využite svoj čas rozumne a vo svoj prospech.

„Čas je jediný kapitál, ktorý vlastní každá ľudská bytosť, a zároveň jediná vec, ktorú si nemôžeme dovoliť strácať.“ 

(Thomas Alva Edison) 

krásne rolety banska bystrica

Čo by vám mohlo pomôcť?

1. Robte jogu a meditujte

Pomôže to uvoľniť sa a odvrátiť vašu pozornosť od úzkosti. Každý večer si môžete do denníka písať príjemné chvíle posledného dňa alebo si zostaviť vizualizačnú tabuľu.

2. Urobte si jarné upratovanie a vyskúšajte veci, ktoré ste už dlho nepoužívali

Toto je tiež druh dobrej meditácie, vďaka ktorému si urobíte vo svojom okolí poriadok a zbavíte sa zbytočností, medzi ktorými ale môžete objaviť aj veľa užitočného.

3.Uvarte si niečo neobvyklé

Receptov a zaujímavých kulinárskych nápadov je na internete naozaj dosť. A nakoniec aj jedlo je spôsob, akým si môžete svoj deň naplno vychutnať. Výhodou je, že zapojiť do práce môžete aj deti.

4.Postarajte sa o mikroklímu

Najväčším problémom karantény a pobytu v uzavretých priestoroch je nesprávna klíma. To môžete zmeniť inštaláciou vhodných sietí proti hmyzu na okná a pravidelne tak interiér vetrať a vzduch v ňom obmieňať. Zvlhčiť by ho mohli aj niektoré zelené rastliny.

5.Začnite sa učiť niečo nové

Väčšina vzdelávacích zdrojov, z dôvodu aktuálnej situácie, poskytla všetkým používateľom voľný prístup k ich programom. Ak ste sa už dlho chceli niečo naučiť, je to veľká šanca, ktorú môžete konečne využiť.

6.Vyskúšajte remake starého nábytku

Zmena scenérie alebo obyčajná inštalácia krásnej rolety pomôže nielen s tieňom, ale aj odvrátiť pozornosť od negatívnych myšlienok. Ak si nie ste schopní kúpiť nový nábytok alebo dekoráciu, pozrite sa na DIY a  pozitívna zmena sa dostaví ľahšie.

Zdroj obrázka: Ivan Kruk/Shutterstock.com