Súkromie interiéru a moderný dizajn exteriérového tienenia okien

dátum: 28.01.23-21:02

Aj keď sa závesy opäť dostávajú do módy, v niektorých štýloch vyzerajú rolety alebo žalúzie organickejšie. Sú vhodné do klasického interiéru, kde sa dobre kombinujú ďalšími doplnkami. Okrem toho sú žalúzie funkčné a praktické a môžete pomocou nich ľahko zmeniť množstvo slnečného svetla vstupujúceho do miestnosti.

Ponuka na trhu je dnes obrovská, preto je výber pre laika často komplikovaný. Skutočne moderným riešením sú však vonkajšie spôsoby tienenia, na ktoré sa teraz spolu pozrieme. 

Sú kvalitné a dodajú domu originálny dizajn.

Vonkajšie žalúzie vydržia všetko

Od silného vetra, mrazu alebo tepla. Zaistia vám dokonalé tienenie, pretože priepustnosť svetla najmodernejších modelov je minimálna. Rovnako dobre vám zaistia izolovanie  interiéru pred vysokými alebo nízkymi teplotami a hlukom z ulice. 

Objednať si vonkajšie žalúzie znamená, osloviť na ich inštaláciu profesionálov. Tiež ide o investíciu, ktorá sa vám ale vráti nielen v podobe ušetrených nákladov za vykurovanie alebo vetranie, ale aj v podobe vysokej miery komfortu. 

vonkajsie zaluzie banska bystrica

Screenové roley

Sú jednoduchšou voľbou a možnosťou, ako si v interiéri zaistiť ochranu pred nepríjemnými slnečnými lúčmi. Ide o látkové tienenie do exteriéru, ktoré vďaka správne zvoleným materiálom veľa vydrží. 

Moderné screenové rolety zaručujú vysokú efektivitu tienenia pri dostatočnom svetelnom komforte. Odolávajú vysokému vetru a zaistia vám v interiéri potrebné súkromie. 

Vonkajšie žalúzie poskytujú vysokokvalitnú ochranu pred slnkom a znižujú náklady spojené s prevádzkou budovy. Prvou a najhmatateľnejšou úsporou sú úspory nákladov na energiu v oblasti vetrania a klimatizácie, ktoré vnútorné žalúzie nemôžu zabezpečiť.

Výhody exteriérového tienenia

Vonkajšie žalúzie okrem zníženia úrovne tepelného príkonu zo slnečného svetla odvádzajú vynikajúcu prácu s priamymi funkciami akýchkoľvek žalúzií:

Všetky uvedené vlastnosti sa ale najlepšie odrážajú v ich dlhodobom používaní. V spojení so všetkými vyššie uvedenými skutočnosťami možno vonkajšie žalúzie označiť za najúčinnejšiu a optimálnu možnosť ochrany miestnosti nielen pred slnečnými lúčmi, ale aj pred mnohými ďalšími možnými katastrofami.

 

foto: shutterstock