Máte všetko, čo podporuje vašu kreativitu a výkon?

dátum: 28.01.23-22:01

Zvýšená produktivita zamestnancov môže byť „ťažkým orieškom“ aj pre najkompetentnejších manažérov. Našťastie, mnohí z nich majú a poznajú významný súbor nástrojov pre zvýšenie motivácie. Stačí zdvihnúť plat, dať odmenu, prejaviť uznanie alebo delegovať právomoc.

Tieto techniky sú veľmi účinné, no majú tiež svoje nevýhody. Veľmi veľkým a vplyvným faktorom je aj prostredie, v ktorom pracujete. Ako a čím si ho zariadiť tak, aby bol už samotný príchod do práce motivujúci? Skúste naše odporúčania.

Osvetlite svoje pracovisko

Svetlo je rovnako ako jedlo a voda jednou zo základných podmienok nášho života na zemi. Pracuje s ním výkonný toner do tlačiarne, ale aj váš organizmus. Ak je ho nedostatok, zvyšuje sa produkcia melatonínu, vďaka čomu sa cítime unavení a ospalí, čo je pre výkon v práci nežiaduci stav. 

Preto sa snažte si svoje pracovisko umiestniť čo najbližšie k oknu a na sychravejšie dni, plné tmy, si dokúpte do kancelárie kvalitné LED osvetlenie. Uvidíte, že s prísunom väčšieho množstva svetla sa váš výkon zlepší a budete mať dobrú náladu. 

toner do tlaciarne bystrica

Staňte sa majstrom svojho remesla

O význame profesionality ste určite už počuli. A práve produktivita závisí na úrovni  profesionality a zručnosti konkrétneho človeka. Čím menej budete mať rozvinuté svoje zručnosti, tým pomalšie budete konať. Tiež je možné, že sa nevyhnete chybám, na ktorých nápravu bude potrebný ďalší čas. 

Ak ste v škole nedávali pozor, prípadne ste potrebné vzdelanie nestihli nadobudnúť, pretože vám to iné povinnosti nedovolili, skúste to tento rok zmeniť a zapísať sa na dobrý kurz alebo začnite chodiť  externe do školy. Potrebný toner na vytlačenie záverečnej práce určite nájdete. 

Nájdite si čas na relax

Nikto z nás nie je zo železa a nemá niekde v taške náhradné batérie. Naše telo sa dobíja kvalitným a pravidelným spánkom, zdravou stravou a dostatočnou fyzickou aktivitou. Získať stratenú energiu vám však pomôže aj dobrý relax v kúpeľoch alebo inom wellness zariadení.  

 

foto: shutterstock