Náhradné diely na mobily vyberajte zodpovedne

dátum: 22.04.21-13:51

Spadol vám mobil na zem a poškodil sa mu displej? Ak by ste ho používali i naďalej, prasklina by bola stále väčšia a väčšia, takže by ste tak či tak museli kupovať náhradný diel. Pri výbere displeja však dajte pozor na to, aby išlo o originálnu súčiastku.

Lacný náhradný diel vášmu mobilu nemusí sedieť

V rôznych oblastiach sa usilujeme ušetriť, a inak na tom nie je ani nákup technických hračiek či náhradných dielov. Je to úplne prirodzené, veď načo za niečo zaplatiť viac, keď je tu aj iná cesta? Keď sa vám ale poškodí mobilný telefón, nie vždy platí, že tá výhodnejšia cesta bude skutočne aj lepšia. Pre vašu peňaženku možno, ale váš mobil také pocity mať nebude. Ak ho totiž budete „liečiť“ náhradnými dielmi, ktoré nie sú originálne, veľmi rýchlo vám vašu nesprávnu starostlivosť oplatí – jednoducho prestane fungovať tak, ako ste na to boli zvyknutí. Zníži sa kapacita batérie, nebude reagovať snímač odtlačkov prstov alebo niektoré funkcie tlačidiel... Preto sa odporúča používať iba originálne náhradné diely na mobily, ktoré pochádzajú z dielne výrobcu vášho zariadenia, príp. také, ktoré výrobca schválil ako vhodné náhradné diely pre váš model telefónu. 

cdpartner-diely-na-mobi

Prekontrolované a bezchybné náhradné diely

Keď si náhradné diely na mobil objednáte u autorizovaného predajcu, nestane sa vám, že vám domov príde nefunkčná súčiastka. Všetky prejdú dôkladnou kontrolou a s návodom, ako ich do zariadenia aplikovať. Pokiaľ si na to netrúfate sami, v servise to urobia odborne, hoci za istý poplatok. Ale aspoň sa vám náhradné diely neprimeranou manipuláciou nezničia skôr, ako zapadnú na svoje miesto. Medzi náhradnými dielmi na mobily nájdete kadečo – náhradné batérie, reproduktory, mikrofóny, šošovky fotoaparátu a kamery, displeje, predné a zadné kryty telefónov, snímače odtlačkov prstov a mnoho iného. Aj keď budete nútení vymeniť dva-tri komponenty, stále vás to vyjde menej ako kúpa nového mobilu, preto je vždy dobre vedieť, na koho sa môžete obrátiť.