Čo nesmie chýbať vo vašej kuchyni?

dátum: 28.01.23-20:32

Kuchyňa v domácnosti by mala byť nielen vzhľadovo estetická, musí byť aj funkčná. Vieme, aké prvky má mať každý dobre vybavený kulinársky priestor.

Dôležitá je kvalita pracovnej dosky

Základom pohodlného varenia je dostatočne veľká a kvalitná pracovná plocha, na ktorej máte všetko potrebné poruke. Pracovné dosky sa obvykle vyrábajú z laminátu, ktorý je cenovo výhodný, odolný a ľahko sa udržiava. Staviť však môžete aj na odolné materiály typu žula či umelý kameň, ktoré znesú vysokú teplotu a nie je problém ich zbaviť nečistôt.

Dostatok úložných priestorov je alfou a omegou

Premyslené úložné priestory sú v dobre naplánovanej kuchyni nevyhnutné. Popri klasických policiach sú veľmi praktické veľkoryso riešené výsuvné systémy, ktoré schovajú rôzne pokrievky, veľké hrnce alebo boxy na potraviny. Ak však v kuchyni bojujete o každý centimeter, hodiť sa vám jednoznačne budú rôzne závesné systémy, vďaka ktorým budete mať všetko poruke a na očiach.

kuchyna mojnabytok

Nezabudnite na čistý vzduch

Pri varení a pečení sa uvoľňuje do miestnosti veľa pár a pachov. Ak máte spojenú obývačku s kuchyňou, dajte si na to pozor a vybavte svoju kuchyňu digestorom, ktorý zapnete už 3 minúty pred každým varením.

Stôl, stoličky a príručné stolíky sú základ

To najdôležitejšie – miesto, kde sa bude podávať jedlo! Vyberte si jedálenský stôl so stoličkami, ktorý bude dokonale korešpondovať s charakterom miestnosti. V ponuke nájdete mnoho stolov v rôznych prevedeniach – materiálových i dizajnových. Vďaka rozmanitosti nájdete do svojej kuchyne to pravé orechové. Vyberte si veľkosť, tvar i samotný štýl, v ktorom sa zariadenie vašej kuchyne ponesie. Inšpirujte sa výrobkami v kuchynskej sekcii, vyberte si sektorový nábytok alebo stavte na hotové zostavy. Máte chuť experimentovať? Kombinujte jednotlivé štýly a docieľte v priestore jedinečnosť a originalitu!

Stavte na príjemnú atmosféru

V kuchyni by ste sa mali cítiť príjemne. Pohodovú atmosféru pomôžu v tejto miestnosti vytvoriť farby. Dáte prednosť farebným tanierom a miskám alebo uprednostníte farby na kuchynských skrinkách či pracovnej doske? Osobitosť docielite aj farebnou maľovkou alebo tapetami, ktoré kuchyni dodajú originálny a nenapodobiteľný ráz.

Ani títo pomocníci nesmú chýbať

Aby sa vám v kuchyni dobre varilo, vybavte sa nevyhnutnými drobnosťami, ktoré potrebuje každá domácnosť. Potrebné sú dózy na skladovanie potravín, koreničky alebo dávkovače potravín, do ktorých ukryjete cestoviny, vločky alebo kávu. Výhodou je, že ich zachovajú dlho čerstvé a máte ich vždy poruke.

 

Zdroj obrázka: pixabay.com