hľadať

Profily osobnostíviac osobností 
Zaujalo nás
viac  
Užitočné linky

 

 • GISPORTÁL
  (geografický informačný systém, mapa mesta, územný plán)
 • Územné plány
  (výkres priestorového usporiadania a funkčného využívania územia)
 • Vlaky
  (vyhľadávanie vlakového spojenia, online poloha a meškanie vlakov, nákup lístkov cez internet, lanovky)
 • Medzimestské autobusy
  (cestovné poriadky, nákup lístkov cez internet, autobusy do Európy)

(verné napodobeniny originálov parfúmov svetových značiek) 


Počasie dnes

Teplota: 26°C
Vietor: 0m/s
Smer vetra: BEZV


nie sú údaje

Polícia:
158, 112
Hasičský a záchranný zbor:
150, 112
Zdravotná záchranná služba:
112, 155, 037/7 833 005, 0918 888 653 
LINKA NÁDEJE:
048/ 414 67 77
MESTSKÁ POLÍCIA:
048/ 414 25 53, 159
Poradňa HIV / AIDS:
048/415 42 26

Tajná zbraň pohodlného cvičenia s dobrým efektom. Používate ju?

dátum pridania: 28.06.21-20:10

Choďte do ktorejkoľvek telocvične a uvidíte dva typy športovcov. Tých, ktorí nosia fitness rukavice, a tých, ktorí nie. Prečo sú tieto doplnky dnes tak veľmi populárne?

Nie sú tieto rukavice len ďalším módnym doplnkom? Rozhodne sa vďaka dokonalému  dizajnovému spracovaniu stávajú aj štýlovým kúskom fitness oblečenia. Ide však o tajnú „zbraň“, ktorú pre dosiahnutie efektu a ochrany používajú dnes už nielen profesionálni športovci. Prečo?

moderné fitness rukavice

Zlepšenie trakcie a ochrana rúk

Moderné fitness rukavice sú považované za ideálne pre tréning a tréningový program na ochranu rúk a zlepšenie trakcie na činkách alebo inom športovom vybavení. Okrem ochrany proti oderu, mozoľom a baktériám poskytujú tieto rukavice ďalšiu vrstvu podpory pre vaše zápästia, prsty a ruky. Niektoré z rukavíc sú špeciálne navrhnuté tak, aby chránili vaše ruky a zlepšili trakciu na stroji alebo lište. 

Ako si vyberať perfektné rukavice? 

Výber rukavíc je veľmi osobná téma. Závisí to od toho, aký druh cvičenia najčastejšie robíte, ako často cvičíte a od úrovne vašich osobných alebo profesionálnych športových požiadaviek. 

Každý pár rukavíc má svoje vlastné jedinečné vlastnosti a výhody. Ak používate voľné činky, posilňovacie stroje a boxovacie vrece, tréningové rukavice by mali byť dôležitou súčasťou vašej fitnes súpravy. 

Čím viac cvičíte, tým väčšie je zaťaženie, a tým viac pohodlia si vaše ruky budú vyžadovať. V takom prípade by ste mali hľadať rukavice z pravej kože s vrstvenou konštrukciou, podporou zápästia a skvelou priedušnosťou. 

Udržiavajte ich v čistote

Čím viac cvičíte, tým viac sa telo tiež potí a tento pot obsahuje soli a niektoré ďalšie minerály, ktoré pôsobia na textílie vašich rukavíc alebo aj obľúbených fitness legín. 

Ak tieto doplnky aktuálne nepoužívate, skladujte ich na suchom, vetranom mieste. Nikdy ich neuchovávajte na priamom slnečnom svetle. Po každom použití všetko úplne vysušte. Rukavice  aj iné doplnky fitness oblečenia pravidelne umývajte, aby ste z potu odstránili soli a minerály, ktoré sa tu nahromadili. Na umývanie používajte mydlovú a studenú vodu. A samozrejme žiadne chlórové bielidlo. 

Určite vám budú potom vaše obľúbené rukavice aj legíny slúžiť pri cvičení a jednoduchom formovaní postavy veľmi dlho. 

Zdroj obrázka: Improvisor/Shutterstock.com 
 poslať článok mailom  vytlačiť článokChcete dostávať vždy aktuálne informacie z nášho mesta?
Prihláste sa na odber noviniek!