Tipy na konverzáciu pri riešení konfl - Služby a rôzne | moja Bystrica
 
moja Bystrica - informačný portál, zoznam firiem
Služby a rôzne v Banskej Bystrici - magazín moja Bystrica
hľadať: 
 

Tipy na konverzáciu pri riešení konfliktov

dátum pridania: 25.11.21-20:20

Každý má svoje postoje, hodnoty a predstavy o tom, čo je správne a čo nie. Avšak, v okamihu konfrontácie s druhou stranou často vznikajú konflikty, ktoré sú pre obe strany stresujúce a nepríjemné. Hľadanie vzájomnej dohody a cesty je preto veľmi dobré riešenie. A jedným z takýchto riešení je rozhovor.

Na konštruktívny rozhovor však musia byť obe strany pripravené a prejaviť dobrú vôľu. Len vtedy sú šance na úspech pri riešení konfliktu, ktoré mohol spôsobiť napríklad aj veľký septik na dvore, pomerne veľké. Ako takýto rozhovor viesť a ako sa naň pripraviť?

skuseny advokat zo zvolena

Body, vďaka ktorým sa vyhnete eskalácií problému

  • Jednoduché, ale často prehliadané pri riešení konfliktov je, či má aj druhá strana záujem o vyriešenie konfliktu.
  • Ak áno, prichádza na rad vysvetlenie a vypočutie názorov všetkých strán. V tomto prípade je dôležité vedieť aj počúvať, s čím majú ľudia problém.
  • Naučiť sa vidieť situáciu z druhej strany a vidieť druhý uhol pohľadu je často veľmi ťažké. 
  • Ak ste dospeli k vzájomnému pochopeniu, neznamená to, že so situáciou súhlasíte. Vždy sa ale k druhej strane správajte tak, ako by ste chceli, aby sa správali k vám.
  • Myslite aj na fakt, že riešenie konfliktov potrebuje čas, čerpá značné náklady a blokuje zdroje. Je preto vhodné, ak nájdete spôsoby, ktoré nebudú mať porazených. 
  • V neposlednom rade: Ak chcete ukončiť konflikt, mali by ste sa zdržať všetkého, čo ho podnecuje.

Kvôli nedostatku odstupu od problému je pre tých, ktorí sú do problému zapojení, veľmi ťažké vyriešiť konflikt samostatne. V tomto prípade by ste mali požiadať nezúčastnenú tretiu stranu, ktorá má dôveru oboch strán, aby celý proces riešenia moderovala na profesionálnej a nezávislej úrovni. Skúsený advokát zo Zvolena je v tomto smere najlepšie riešenie. 

Tak sa o tom presvedčte a na konfliktné situácie zabudnete. 

Zdroj obrázka: AndriiYalanskyi/Shutterstock.com 
 poslať článok mailom  vytlačiť článok