Teplo zo slnka – energia z neba - Stavba | moja Bystrica
 
moja Bystrica - informačný portál, zoznam firiem
Stavba v Banskej Bystrici - magazín moja Bystrica
hľadať: 
 

Teplo zo slnka – energia z neba

dátum pridania: 12.11.09-11:08

Už od nepamäti využívame slnečné teplo. V lete naše budovy ohrieva priamo, zatiaľ čo v zime využívame akumulovanú slnečnú energiu vo forme dreva, uhlia, vykurovacieho oleja alebo plynu na vykurovanie budov či ohrev pitnej vody.

Čo je však najdôležitejšie a na čo sa môžeme spoľahnúť je, že slnečná energia je zadarmo!

Keď zohľadníme v budúcnosti rastúce ceny palív, tak nám z toho vyplynie, že investícia do solárneho zariadenia predstavuje investíciu do budúcnosti, ktorá sa doslova oplatí.
Správne vybrané kolektorové zariadenie so vzájomne zladenými systémovými komponentmi dokážu pokryť 50 až 60% celoročnej energetickej potreby pre ohrev pitnej vody u rodinných domov pre jednu až dve rodiny. V lete možno čiastočne úplne upustiť od dodatočného prihrievania! Slnečné kolektory nie sú vhodné len na ohrev pitnej vody, ale aj na podporu vykurovania miestností.

Solárne kolektory firmy Viessmann ktoré používame, sú vyhotovené z vysoko kvalitných materiálov ako je ušľachtilá oceľ, hliník, meď a stabilné solárne sklo.
Ponúkame vhodné riešenie pre každú potrebu:

  • ploché kolektory Vitosol 100-F, Vitosol 200-F sú k dispozícii vo zvislom ako aj vodorovnom vyhotovení, vhodné na montáž na šikmých strechách.
  • kolektory na báze vákuových trubíc Vitosol 200-T mimoriadne vhodné pre ploché strechy, montáž na fasádu alebo montáž na šikmých strechách.
  • vákuové trubicové kolektory Vitosol 300-T fungujúci na princípe Heatpipe. Vyznačujú sa integrovanou ochranou proti prehriatiu.

Spoločnosť Viessmann je naším popredným partnerom, s ktorého spoluprácou sme 8. septembra 2008 otvorili v priestoroch našej spoločnosti Kompetenčné Viessmann centrum.

SISEP - PVP, s. r. o.
Havranské 11 974 04 Banská Bystrica
telefón: + 421 48 414 26 45
+ 421 48 414 44 67
fax: + 421 48 414 81 52
e-mail: sisep@sisep.sk, petrovic@sisep.sk , liptayova@sisep.sk

 


Media galéria
 poslať článok mailom  vytlačiť článok