Medzinárodný deň tanca - Kariéra | moja Bystrica
 
moja Bystrica - informačný portál, zoznam firiem
Kariéra v Banskej Bystrici - magazín moja Bystrica
hľadať: 
 

Medzinárodný deň tanca

dátum pridania: 28.04.10-09:34

Zámerom Medzinárodného dňa tanca a jeho posolstva je zjednotiť v tento deň všetky jeho formy, osláviť túto umeleckú formu a zvýrazniť jej univerzálnosť, vďaka ktorej prekračuje politické, kultúrne a etnické bariéry.

Tanec hovorí univerzálnym jazykom, ktorý je zrozumiteľný každému, kto mu dostatočne otvorí dušu. 29. apríl, v deň, kedy sa tento sviatok slávi, ho v Banskej Bystrici môžete osláviť aj aktívne – tancom. Stačí, ak sa pridáte k profesionálnym tanečníkom tamojšieho Štúdia tanca a študentom Tanečného odboru Konzervatória J.L.Bellu a Školy Fantázia a zavítate o 16.00 hod. na Námestie SNP. Zažijete jedinečný, súvislý a neopakovateľný prúd improvizácií, ktoré budú reagovať na okolité objekty, divákov a vnútorné pocity samotných tanečníkov.

Nech symbolickou pozvánkou sú aj tieto slová Julia Boccu, ktorý je autorom tohtoročného posolstva Medzinárodného dňa tanca: „Tanec je disciplína, práca, učenie, komunikácia. Ušetrí na slovách, pre mnohých možno nezrozumiteľných a namiesto toho hovorí univerzálnym jazykom, ktorý poznajú všetci. Dáva nám radosť, voľnosť a utešuje nás v nemožnosti lietať ako vták, privádza nás bližšie k nebesiam, k posvätnosti, k nekonečnu.“
 poslať článok mailom  vytlačiť článok