Degustácia pív zo slovenského minipivovaru Ka - Gastro | moja Bystrica
 
moja Bystrica - informačný portál, zoznam firiem
Gastro v Banskej Bystrici - magazín moja Bystrica
hľadať: 
 

Degustácia pív zo slovenského minipivovaru Kaltenecker

dátum pridania: 05.02.10-10:09

Pred časom sa konala v priestoroch pivného baru a reštaurácie Cult Club v Banskej Bystrici degustácia pív z Rožnavského minipivovaru Kaltenecker, ktorej sme sa zúčastnili aj my. Akciu zorganizovali majiteľ pivovaru KALTENECKER – p. Ladislav Kovács a majiteľ Cult Clubu – p. Marek Mikloš.

Celá ochutnávka bola sprevádzaná komentárom p. Ladislava Kovácsa, v ktorom najprv predstavil históriu a tradíciu minipivovaru a popri degustácii každého druhu piva opísal jeho charakteristické vlastnosti a nezabudol pripojiť aj nejakú zaujímavosť. Na záver celej degustácie prebiehala voľná diskusia, v ktorej sa mohol každý opýtať to, čo ho najviac zaujímalo o pive či pivovare.


Na svoje si prišiel každý, kto si rád vychutnáva tento zlatistý mok. Každé pivo malo svoju špecifickú chuť a vôňu. Niektoré boli sladšie, druhé horkejšie, vychutnať ste si mohli pivo s príchuťou vanilky, višne či medu a pre tých, čo uprednostňujú štipľavé chute pred sladkými, bolo pripravené Chilli pivo. Z tých typicky horkých chutí nemôžme zabudnúť spomenúť India Pale Ale, ktoré ako prvý na Slovensku vyrobil práve tento minipivovar.


Na konci ochutnávky sme sa taktiež dozvedeli o pripravovanej novinke na tento rok pod názvom Kaltenecker Brokát Prémium, čo je polotmavý ležiak s tokajským vínnym extraktom.


Každé z týchto pív si môžete vychutnať v príjemnom prostredí pivného baru a reštaurácie Cult Club v Banskej Bystrici.
 poslať článok mailom  vytlačiť článok