7 tipov ako vybrať rýchlovarnú kanvicu - Bývanie | moja Bystrica
 
moja Bystrica - informačný portál, zoznam firiem
Bývanie v Banskej Bystrici - magazín moja Bystrica
hľadať: 
 

7 tipov ako vybrať rýchlovarnú kanvicu

dátum pridania: 19.02.20-10:46

Rýchlovarná kanvica je dnes bežnou súčasťou takmer každej domácnosti. Kúpa novej väčšinou nie je záležitosť, ku ktorej by ste zvolávali rodinnú poradu. Nepatrí dokonca ani medzi tie zariadenia, ktoré treba kúpiť v špecializovanom obchode. Nájdete ju dokonca aj v bežnom supermarkete. Ak si však chcete vybrať dobre, mali by ste zvážiť nasledovné parametre.

 

1. Materiál 

Ponuka je skutočne bohatá a prvým odlišovacím prvkom je použitý materiál. Aká je vaša predstava? Vyhovuje vám viac plast, sklo, nerez, alebo keramika? Každý materiál má svoje pre a proti a je na vašom zvážení, ktoré vlastnosti vám vyhovujú najviac. Ak chcete zvoliť kvalitnejšie prevedenie, odporúčame kúpu nerezovej, kovovej či sklenej kanvice.

ako si vybrat rychlovarnu konvicu

2. Objem 

Objem sa líši v závislosti od výrobcu, najčastejšie je to od 0,5 l do 3,5 l. Okrem maximálneho objemu si overte aj ten minimálny – aké najmenšie množstvo vody je možné zohriať bez zbytočného plytvania elektrickej energie. 

3. Poistka 

Väčšina kanvíc má zabudovanú poistku, ktorá slúži ako ochrana proti prehriatiu pri zapnutí bez vody. Rovnako by sa moderná kanvica mala po zovretí vody sama vypnúť. 

4. Otváranie veka 

Overte si, ako sa kavica plní. Treba veko otvárať ručne? Dolieha dobre? Je otvor na naliatie vody dostatočne veľký? Kadiaľ bude unikať para, keď budete liať vriacu vodu? Všetky tieto otázky by ste si mali pred výberom konkrétneho modelu zodpovedať. 

5. Prívod elektrickej energie 

V závislosti od toho, kde chcete mať kanvicu umiestnenú, by ste si mali všímať dĺžku elektrického kábla a spôsob jeho uloženia (napríklad, či je možné prebytočný kábel zmotať do podstavca kanvice). 

6. Funkcie navyše
Kanvica už nemusí byť len prostriedok na bežný ohrev vody. V súčasnosti existuje už mnoho pomocníkov do domácnosti, ktorých viete ovládať aj cez smartfón a aj rýchlovarné kanvice patria do tejto kategórie. Cez aplikáciu môžete sledovať napríklad aktuálnu teplotu vody v kanvici, nastaviť udržiavanie požadovanej teploty vody v kanvici až na 12 hodín, či zvoliť teplotný režim. Tieto funkcie ocenia najmä rodičia malých detí, keď potrebujú pripraviť mlieko v nočných hodinách.

7. Recenzie 

Zvážili ste všetky parametre a máte víťaza? Pred kúpou si nezabudnite pozrieť užívateľské recenzie. Zamerajte sa v nich na zápach, ktorý sa často vyskytuje najmä u plastových kanvíc. Rovnako si preverte chybovosť výrobkov a celkovú spokojnosť zákazníkov s výrobkom aj s obchodom. Pri kúpe sa zaujímajte aj o dĺžku záruky. Napríklad v predajniach Lidl ponúkajú k spotrebičom bežne záruku 3 roky, čo môže taktiež odzrkadľovať kvalitu výrobku. Ak by bol výrobok nekvalitný, výrobca alebo predajca, by uvádzal len štandardnú, zákonom stanovenú 2-ročnú záruku. V prípade poruchy je však potrebné predložiť pokladničný doklad, ak ste sa teda rozhodli pre kúpu kanvice, nezabudnite si ho dobre uložiť.

Ak si vyberiete dobre, budete mať verného a spoľahlivého domáceho pomocníka na niekoľko rokov. 

Zdroje:

Ako si vybrať rýchlovarnú kanvicu, dostupné na: https://rychlovarne-kanvice.heureka.sk/poradna/ako-si-vybrat-rychlovarnu-kanvicu-/

Recenzia rýchlovarnej kanvice Xiaomi, dostupné na: https://touchit.sk/recenzia-xiaomi-mi-kanvica-aj-rychlovarna-kanvica-moze-byt-inteligentna/177368

Aktuálny Lidl leták, dostupné na: https://www.letakomat.sk/lidl/

 

Zdroj obrázku: goffkein.pro / Shutterstock.com
 poslať článok mailom  vytlačiť článok