Promenádne koncerty a sídliskové več - Služby a rôzne | moja Bystrica
 
moja Bystrica - informačný portál, zoznam firiem
Služby a rôzne v Banskej Bystrici - magazín moja Bystrica
hľadať: 
 

Promenádne koncerty a sídliskové večerníčky sa blížia

dátum pridania: 13.07.17-11:38

Mestské časti Sídlisko, Radvaň, Sásová i Podlavice sa postupne premenia na bábkové divadlá pod holým nebom a prenesú najmenších Banskobystričanov do rozprávky. V závere júla a augusta nebudú chýbať Promenádne koncerty v barokovom a námorníckom štýle v Mestskom parku na Tajovského ulici.

Sídliskové večerníčky

Mesto tento rok obohatilo večerníčky o tvorivé dielne i detské hry. Na svoje si prídu aj modelári s rádiom riadenými modelmi. Na konci júla (29. 7.) bude o 16.00 hod. patriť ihrisko na Rudohorskej ulici v Sásovej Jankovi Hraškovi. Prvý augustový víkend príde do Radvane o 17.00 hod. Víla so Škriatkom a Podlavice sa 19. 8. o 17.00 hod. pokúsia zachrániť zakliatu princeznú Ruženku.

Promenádne koncerty

Na prvý tohtoročný promenádny koncert sa môžu tešiť Banskobystričania už 16. júla. V mestskom parku vystúpi kapela Funny Fellows, Idyla i Folklórny súbor Urpín. Mesto vyzýva všetkých návštevníkov, aby prišli štýlovo oblečení v námorníckom kostýme. V nedeľu, 27. augusta 2017 by nemal nikomu chýbať klobúk, pretože druhý promenádny koncert sa bude niesť v barokovom duchu. Vystúpi barokový komorný orchester Il Cuore Barocco a o príjemnú atmosféru sa aj tento raz postarajú tanečníci z FS Urpín. Najlepšie kostýmy organizátori počas oboch podujatí odmenia.

Výpoveď o stave duší i Bažant Kinematograf

Milovníci poézie uvítajú literárno-hudobné podujatie Ars Poetica Neosoliensis (20. 7. o 15.30 hod. a 17. 8. o 16.00 hod. Nám. SNP) či tradičné letné kino Bažant Kinematograf (19. 7. - 23. 7). Organizátori ponúknu sériu tradičných českých a slovenských filmov: Učiteľka, Teória Tigra, Sedem zhavranelých bratov, Baba z ľadu a Obecná škola.

 

Viac informácií nájdete na stránke www.banskabystrica.sk/ , na čísle 048/433 01 06, 0918 505 212, alebo na maile zdenka.marhefkova@banskabystrica.sk

 
 poslať článok mailom  vytlačiť článok