hľadať

Profily osobnostíviac osobností 
Zaujalo nás
viac  
Užitočné linky

 

 • GISPORTÁL
  (geografický informačný systém, mapa mesta, územný plán)
 • Územné plány
  (výkres priestorového usporiadania a funkčného využívania územia)
 • Vlaky
  (vyhľadávanie vlakového spojenia, online poloha a meškanie vlakov, nákup lístkov cez internet, lanovky)
 • Medzimestské autobusy
  (cestovné poriadky, nákup lístkov cez internet, autobusy do Európy)

(verné napodobeniny originálov parfúmov svetových značiek) 


Počasie dnes

Teplota:
Smer vetra:


nie sú údaje

Polícia:
158, 112
Hasičský a záchranný zbor:
150, 112
Zdravotná záchranná služba:
112, 155, 037/7 833 005, 0918 888 653 
LINKA NÁDEJE:
048/ 414 67 77
MESTSKÁ POLÍCIA:
048/ 414 25 53, 159
Poradňa HIV / AIDS:
048/415 42 26

Správna starostlivosť o vašu sedačku jej predĺži životnosť: Aké zásady platia pre kožu a ostatné materiály?

dátum pridania: 12.03.22-21:19

Čalúnenie, koža alebo jej imitácia sú najčastejšími materiálmi, ktoré sa používajú na výrobu sedacích súprav. Čím je ich používanie frekventovanejšie, tým je náročnejšia ich údržba. Každá sedačka je iná, preto sa líši aj spôsob údržby. Ako sa popasovať so starostlivosťou o váš gauč?

Za základné čistenie je považované vysávanie sedačky najmenej raz týždenne, pri tejto starostlivosti  používajte hubice a kefy na čalúnenie. Gauč na záver utrite navlhčenou handričkou – najlepšie s destilovanou vodou – od zvyškového prachu. Odnímateľné poťahy gauča by sa mali prať raz ročne. Sedacie súpravy – ak im doprajete potrebnú starostlivosť – sa vám odvďačia dlhou životnosťou.  

Aké sú rozdiely pri čistení gauča?

Pokiaľ ide o základné čistenie gauča, látka a koža sa od seba príliš nelíšia – oba poťahy by sa mali raz týždenne povysávať a potom ošetriť handričkou navlhčenou destilovanou vodou. Ak však ide o dlhodobé čistenie, starostlivosť a ochranu, zásadné sú dva rozdiely. Zatiaľ čo koža potrebuje vlhkosť a mastnotu, aby zostala mäkká a pružná, čalúnenie vyžaduje impregnujúcu ochranu.

sedacie supravy banska bystrica 

Rozhoduje typ čalúnenia

Niektoré typy sedačiek sú vybavené čalúnením, ktoré možno zložiť a vyprať v práčke. Pokiaľ je čalúnenie s konštrukciou spojené napevno, je potrebné použiť špeciálne čistiace prostriedky. Jednou z možností je aj profesionálne čistenie suchým alebo mokrým spôsobom. „Suchá cesta“ znamená mechanické čistenie vákuovým strojom, ktorý do čalúnenia vháňa horúcu chemikáliu alebo suchú penu. Zvyšky čistiacej látky sa potom spolu s nečistotou vysajú silným prúdom vzduchu. Takýmto spôsobom je možné účinne vyčistiť aj sedačky nečistené dlhšiu dobu. Pri mokrom spôsobe čistenia stroj strieka na povrch textilu rozriedený čistiaci prostriedok a ihneď ho odsáva späť do nádržky. Je to účinnejšia metóda, ktorá dokáže odstrániť z čalúnenia nielen špinavé škvrny, ale aj roztoče.

ČALÚNENÉ SEDACKY bystrica

Kožu treba hýčkať

Kvalitná kožená sedačka je investíciou na celý život. S pravou kožou sa dnes na sedačkách stretávame pomenej, výrobcovia používajú prevažne odolnú eko kožu, ktorá sa pomerne ľahko čistí. Pokiaľ sa človek o kožený gauč dobre stará, vydrží mu desiatky rokov. Na čistenie koženej sedacej súpravy vám postačí handrička navlhčená v teplej vode, potretá lanolínovým mydlom. V rámci záverečnej starostlivosti je dobré celý kožený povrch potrieť špeciálnym zvláčňujúcim prípravkom

koženná sedačka v banskej bystrici

  
 poslať článok mailom  vytlačiť článokChcete dostávať vždy aktuálne informacie z nášho mesta?
Prihláste sa na odber noviniek!