Prihlásenie/Problémy s prihlásením?
|
|
Slovenka žijúca v San Benedetto Del Tronto na Palmovej riviére v Taliansku je licencovanou sprievodkyňou Ríma, a nielen jeho. Zanechala svoj pôvodný odbor- peňažníctvo, ktorý vyštudovala na Ekonomickej univerzite v Bratislave a začala sa venovať úplne inej činnosti.
Aj napriek tomu, že stratili nezabudnuteľného lídra, hrajú dodnes. Reč je o známej hudobnej skupine, ktorá sa na hudobnej scéne drží neuveriteľných tridsať rokov. I preto skupinu LOJZO poznajú asi všetci.
Hoci je hercom SND, od začiatku februára sa pravidelne vyskytuje v Nitre. Dôvodom je príprava inscenácie Pýcha a predsudok, do ktorej ho nitrianske divadlo obsadilo. Práve o tejto práci, ale aj o inom, sme sa boli porozprávať.
Na spoločnom vedeckom a kultúrnom rámci vzájomnej výmeny odborných pracovníkov, umožňujúcom ich vzájomné stáže, sa v týchto dňoch dohodli predstavitelia Fakulty politických vied a medzinárodných vzťahov (FPVaMV) Univerzity Mateja Bela (UMB) a Regionálnym úradom verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Banskej Bystrici.
Školy vychovávajú mladých ochranárov... Viac ako 150 škôl z celého Slovenska sa spája pre peknú vec.
Univerzita mestu – mesto univerzite je názov projektu, ktorý v sebe spája sériu pravidelných podujatí organizovaných v zimnom a letnom semestri.
Na včerajšom pracovnom stretnutí ku kandidatúre Banskej Bystrice na titul Európske mesto športu 2017 sa zišlo v Cikkerovej sieni radnice viac ako 70 zástupcov športových klubov pôsobiacich v meste pod Urpínom.
Banskobystrickému rozhodcovi Borisovi Marhefkovi sa dostalo veľkej pocty. Po trinástich rokoch kariéry arbitra sa dostal na nominačnú listinu svetovej medzinárodnej futbalovej federácie FIFA.
Pred 760 rokmi udelil kráľ Belo IV. osade Bystrica mestské privilégiá a vyznamenal ju na slobodné kráľovské mesto.
Námestie SNP v Banskej Bystrici zaplavili bubliny, od malých aj veľkých bublinárov. Počas 2. ročníka medzinárodného podujatia Bubble Day vytvorili Bystričania na námestí jedinečnú atmosféru, ktorá spájala ľudí a oživovala spomienky na detstvo.
Dňa 18.augusta sa vo večerných hodinách oficiálne oživila myšlienka nasvietenia historického diela, ktoré bolo vytvorené k 20. výročiu Slovenského národného povstania.
Užitočné linky |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
(verné napodobeniny originálov parfúmov svetových značiek) |
Počasie dnes | |
Teplota:
|
Ktoré časti sa vám oplatí na aute s príchodom jari skontrolovať a vymeniťdátum pridania: 28.03.20-20:18 S nástupom tepla sa veľa ľudí začne intenzívne starať o svoje telo a kondičku, aby v plaveckej a dovolenkovej sezóne vyzerali čo najlepšie. Netreba ale asi dodávať, že auto, ktoré pracovalo pre vás celú zimu v extrémnych podmienkach, potrebuje jarné vylepšenie? Aby ste ale nič dôležité v tomto smere nepodcenili, máme pre vás niekoľko užitočných tipov, na ktoré by ste sa mali zamerať, čo najskôr. Podvozok Podvozok vozidla počas zimnej prevádzky dostáva obrovskú záťaž - okrem vplyvu teplôt, prenikania snehu, nečistôt a vlhkosti, stav ciest ovplyvňuje časti odpruženia. A príchod jari tento problém len zhoršuje a vodič je jednoducho nútený navštíviť autoservis. Starostlivá diagnostika musí prechádzať cez riadiace tyče a volant, guľové kĺby, tiché bloky, kĺbové kĺby, kardanové kĺby a ložiská. Je tiež potrebné venovať pozornosť tlmičom nárazov - často po zime vyčerpávajú svoje funkcie, aj keď na nich nie sú viditeľné žiadne známky opotrebenia. V žiadnom prípade možné náznaky nepodceňujte. Je vždy lepšie prijať preventívne opatrenia, čím sa predíde mnohým problémom. Brzdy Brzdový systém, je jedným z kľúčových bezpečnostných systémov v aute, takže ho nemôžete prehliadnuť. V zime brzdový systém pracuje aktívnejšie, vďaka čomu sa zvyšuje opotrebenie brzdových doštičiek, čo spôsobuje veľké zaťaženie brzdových valcov a hadíc. Prevádzková teplota bŕzd stúpa a vedie k varu brzdovej kvapaliny. Riešením je použiť nové brzdové kotúče a vylepšiť tak aktuálny stav brzdového systému a bezpečnosti auta na cestách. Osobitná pozornosť by sa mala venovať brzdovej kvapaline - z dôvodu jej hygroskopickosti (schopnosť absorbovať vlhkosť) rýchlo stráca svoje vlastnosti v dôsledku kontaktu so vzduchom. Takáto tekutina intenzívne vrie a vedie ku korózii brzdových mechanizmov zvnútra. Z toho istého dôvodu by sa tekutina na doplnenie mala skladovať v hermeticky uzavretej fľaši. Výmena sa odporúča prísne podľa predpisov - 2 roky alebo 60 000 km a so zákalom alebo sedimentom ešte skôr. Batérie Batéria nie je perpetuum mobile, ako si to niekedy mnohí majitelia automobilov myslia. Dokonca aj pre úplne novú batériu je zimná prevádzka pracovným zaťažením. Počet spotrebiteľov energie batérie v zime výrazne stúpa. Dokonca aj stabilný zimný štart sa pre batériu stáva extrémnym. Preto by ste ju mali skontrolovať tiež. Preverte aj zotrvačník a celý stav motora. Nič nenechajte na náhodu a poistite sa kompletným servisom. Zdroj obrázka: MR.YURANAN LAKHAPOL/Shutterstock.com
|