hľadať

Profily osobnostíviac osobností 
Zaujalo nás
viac  
Užitočné linky

 

 • GISPORTÁL
  (geografický informačný systém, mapa mesta, územný plán)
 • Územné plány
  (výkres priestorového usporiadania a funkčného využívania územia)
 • Vlaky
  (vyhľadávanie vlakového spojenia, online poloha a meškanie vlakov, nákup lístkov cez internet, lanovky)
 • Medzimestské autobusy
  (cestovné poriadky, nákup lístkov cez internet, autobusy do Európy)

(verné napodobeniny originálov parfúmov svetových značiek) 


Počasie dnes

Teplota: 26°C
Vietor: 0m/s
Smer vetra: BEZV


nie sú údaje

Polícia:
158, 112
Hasičský a záchranný zbor:
150, 112
Zdravotná záchranná služba:
112, 155, 037/7 833 005, 0918 888 653 
LINKA NÁDEJE:
048/ 414 67 77
MESTSKÁ POLÍCIA:
048/ 414 25 53, 159
Poradňa HIV / AIDS:
048/415 42 26

Kráčajte letom v tých najlepších topánkach

dátum pridania: 28.06.21-20:04

Leto je skvelým obdobím roku pre všetky druhy turistiky. Dni sú teplé a slnečné. A ani dážď nerozruší, ale poteší a príjemne zvlaží. Aby boli ale prechádzky príjemné, v prvom rade by ste mali myslieť na výber topánok, bez ktorých by ste neurobili ani jeden krok.

Poďme si povedať, čo je pri výbere kvalitných dámskych topánok na leto dôležité.

Dámske letné topánky sú vytvorené tak, aby sa ich majiteľky mohli konečne ukázať v celej svojej kráse. Rozmanitosť modelov, ich farby a množstvo príslušenstva sú úžasné. Pred nákupom sa nimi však nemusíte nechať zmiasť.

kvalitne damske topanky

Koža alebo koženka?

Letná obuv sa väčšinou nosí na bosých nohách, preto uprednostňujeme prírodné materiály, ktoré umožňujú nohám „dýchať“. Prejdite prstom po okraji a ak máte pocit, že je okraj tvrdý, vložte topánky späť: nikto si predsa nechce trieť nohy, kým nekrvácajú alebo sa neobjaví mozoľ.

Ak ste si napriek tomu vybrali model vyrobený z koženky, potom sa opýtajte predajcu, z akého materiálu je stielka. Ak je vyrobená z kože alebo bavlny, tak si ich kúpte, pretože sa tak môžete vyhnúť vyrážkam, nepríjemnému zápachu z topánok alebo, nedajbože, plesňovej chorobe na nohách. Ak sú topánky aj stielka vyrobené z umelých materiálov, je lepšie nákup odmietnuť: takéto úspory nikomu neprospejú.

Podpätok a sandále

Letné modely topánok sú k dispozícii s podpätkami alebo bez nich. Záleží od vás. Ak si neviete predstaviť svoj život bez vysokých podpätkov, tak si ich kúpte. Venujte pozornosť tomu, ako je päta pripevnená k podrážke. Lepený podpätok vám odpadne pri prvých nerovnostiach, preto je lepšie takéto možnosti hneď odmietnuť.

Vyskúšajte si topánky v obchode a trochu sa poprechádzajte. Ak máte pocit, že sa v nich necítite príjemne, neriskujte svoje zdravie. Uprednostnite radšej pohodlné dámske sandále.

V lete sú sandále ideálnym doplnkom odevu, vďaka ktorému zvládnete precestovať a spoznať na dovolenke celú krajinu. Tak sa o tom presvedčte a sandáloch do ulíc vyrazte. 

Zdroj obrázka: coka/Shutterstock.com 
 poslať článok mailom  vytlačiť článokChcete dostávať vždy aktuálne informacie z nášho mesta?
Prihláste sa na odber noviniek!