hľadať

Profily osobnostíviac osobností 
Zaujalo nás
viac  
Užitočné linky

 

 • GISPORTÁL
  (geografický informačný systém, mapa mesta, územný plán)
 • Územné plány
  (výkres priestorového usporiadania a funkčného využívania územia)
 • Vlaky
  (vyhľadávanie vlakového spojenia, online poloha a meškanie vlakov, nákup lístkov cez internet, lanovky)
 • Medzimestské autobusy
  (cestovné poriadky, nákup lístkov cez internet, autobusy do Európy)

(verné napodobeniny originálov parfúmov svetových značiek) 


Počasie dnes

Teplota: 26°C
Vietor: 0m/s
Smer vetra: BEZV


nie sú údaje

Polícia:
158, 112
Hasičský a záchranný zbor:
150, 112
Zdravotná záchranná služba:
112, 155, 037/7 833 005, 0918 888 653 
LINKA NÁDEJE:
048/ 414 67 77
MESTSKÁ POLÍCIA:
048/ 414 25 53, 159
Poradňa HIV / AIDS:
048/415 42 26

Doprajte svojmu telu luxus a pohodlie termálnych kúpeľov

dátum pridania: 25.02.20-12:50

Zdajú sa vám záťaž a pracovné podmienky zo dňa na deň horšie? Nedokážete sa sústrediť ni na jednu zverenú úlohu a vaše povinnosti zanedbávate? Možno ste prekročili svoje hranice a tak neúmerne zaťažili organizmus, že sa nedokáže zregenerovať a obnoviť svoje stratené sily na ďalšie fungovanie v spoločnosti.

V takom prípade potrebujete bezodkladne odpočinok a relax v prostredí, ktoré sa postará nielen o vaše telo, ale aj myseľ. Odporúčame vám preto a za týmto účelom okamžite navštíviť termálne kúpele a nechať sa trochu rozmaznávať.

termálne kupele - ucinna vodoliecba

Vodoliečba vás „nakopne“

Nezaberá vám užívanie vitamínov a rôznych výživových doplnkov? Nepomáha vám ani zdravá strava a pobyt na čerstvom vzduchu. Možno preto potrebujete špeciálnu zdravotnú starostlivosť v podobe účinnej vodoliečby. 

Aj tento druh procedúr dokáže dať vaše telo a jeho jednotlivé časti veľmi dobre do poriadku. Samozrejme, je vhodné, ak svoje rozhodnutie vždy a vopred prekonzultujete s odborným lekárom, ktorý sa v tomto luxusnom zariadení nachádza. 

Voda má pre organizmus obrovské prínosy a nie je to len o hydratácii. Jej rôzna teplota a chemické zloženie vám môžu pomáhať liečiť mnohé ochorenia pohybového alebo tráviaceho ústrojenstva.

Ako vám pobyt v kúpeľoch prospeje?

Keď sa ponoríte do teplej minerálnej vody, metabolizmus sa aktivuje, uhľohydráty sa aktívne spaľujú a hladina cukru v krvi klesá. Záleží ale od toho, aký typ kúpeľov sa rozhodnete navštíviť. Pramene minerálnej a liečivej vody sa môžu vo svojom zložení líšiť. 

Kúpeľ vo vode s väčším obsahom jódu brómu zmierňuje poruchy činnosti štítnej žľazy a nervového systému, sírovodík zasa pomáha pri ochoreniach kože, srdca a pohybového ústrojenstva.

Chlorid sodný z prírodných minerálnych látok a zahrievanej morskej vody zvyšujú účinnosť mozgu a endokrinného systému, zlepšujú látkovú výmenu, pomáhajú znižovať hmotnosť, zmierňujú bolesti kĺbov, depresiu a asténiu.

Bubliny vo vode jemne masírujú pokožku a stimulujú biologicky aktívne body. Tieto procedúry majú regeneračný a tonizujúci účinok, pomáhajú telo upokojiť a relaxovať, teda dostať do správnej polohy a osobnej harmónie. Najlepšie ale urobíte, ak to vyskúšate „na vlastnej koži“.

Zdroj obrázka: Kl Petro/Shutterstock.com
 poslať článok mailom  vytlačiť článokChcete dostávať vždy aktuálne informacie z nášho mesta?
Prihláste sa na odber noviniek!