hľadať

Profily osobnostíviac osobností 
Zaujalo nás
viac  
Užitočné linky

 

 • GISPORTÁL
  (geografický informačný systém, mapa mesta, územný plán)
 • Územné plány
  (výkres priestorového usporiadania a funkčného využívania územia)
 • Vlaky
  (vyhľadávanie vlakového spojenia, online poloha a meškanie vlakov, nákup lístkov cez internet, lanovky)
 • Medzimestské autobusy
  (cestovné poriadky, nákup lístkov cez internet, autobusy do Európy)

(verné napodobeniny originálov parfúmov svetových značiek) 


Počasie dnes

Teplota:
Smer vetra:


nie sú údaje

Polícia:
158, 112
Hasičský a záchranný zbor:
150, 112
Zdravotná záchranná služba:
112, 155, 037/7 833 005, 0918 888 653 
LINKA NÁDEJE:
048/ 414 67 77
MESTSKÁ POLÍCIA:
048/ 414 25 53, 159
Poradňa HIV / AIDS:
048/415 42 26

Bystričania spoločne vypustili tisícky bublín (Bubble day 2015)

dátum pridania: 27.08.15-11:08

Námestie SNP v Banskej Bystrici zaplavili bubliny, od malých aj veľkých bublinárov. Počas 2. ročníka medzinárodného podujatia Bubble Day vytvorili Bystričania na námestí jedinečnú atmosféru, ktorá spájala ľudí a oživovala spomienky na detstvo.

,,Deň bublín prekonal akékoľvek naše očakávania. Ľudia nám už doobeda posielali fotografie ako doma trénujú fúkanie bublín. Na námestie prichádzali už od tretej hodiny. Hromadné vypúšťanie bublín sme spustili spolu s viceprimátorom Banskej Bystrice p. Gajdošíkom krátko po štvrtej hodine. V tom okamihu ľuďom naskočil úsmev na tvári, ktorý im nezmizol počas celého podujatia,“ približuje atmosféru na námestí Jaroslav Dodok, koordinátor Bubble Day 2015.
Myšlienkou Dňa bublín je aspoň na chvíľu vytrhnúť ľudí z každodenného stresu a ukázať im čaro bublín. Deti milujú ich praskanie, dospelí sa vďaka nim dokážu vrátiť späť do detstva. Spojiť ľudí na jednom mieste a len tak sa tešiť z lietajúcich bublín je to, čo sa nepodarí každý deň.
,,Preto sme radi, že sa nám podarilo priniesť do ulíc úsmev a radosť k ľuďom. Bez predsudkov a bez hraníc,“ pripomína spoluorganizátorka Bubble Day, Silvia Žabková. Svojou účasťou k podujatiu prispela aj SPOSA - Spoločnosť na pomoc osobám s autizmom.
Program oživili aj dvaja študenti konzervatória, ktorí zahrali a zaspievali známe pesničky. Vytvoriť sa podarilo aj niekoľko veľkých bublín, ktoré lietali nad hlavami účastníkov. Súčasťou Dňa bublín bola aj súťaž o najkreatívnejší bublifuk. Porotcovia mali z čoho vyberať, od pískajúceho bublifuku, cez dáždníkový či zmrzlinový bublifuk. Veľkou atrakciou pre tých najmenších bola aj rozprávková dvojica Máša a Medveď, ktorá nechýbala takmer na žiadnej fotografii.
Podľa slov organizátorov sa bublinkovej akcie zúčastnilo viac ako 350 Bystričanov a okoloidúcich. Na Bubble Day 2015 sa prišli pozrieť aj zvedavci zo Zvolena a Bratislavy či turisti z Talianska a Nemecka. ,,Už som na druhom ročníku tohto podujatia. Bublinky sú pre mňa dúhová rozprávka, ktorá lieta celý rok. Takto krásne pripomínate dospelým, že život je ľahučký a dúhový,“ reagovala účastníčka podujatia v reakciách na tabuli odkazov.
,,Chceme sa poďakovať všetkým, ktorí dnes podporili Bubble Day 2015 a pomohli nám vytvoriť jedinečnú atmosféru. Už teraz uvažujeme o tom, že sa pustíme do príprav ďalšieho ročníka. Preto oceníme, keď nám ľudia posunú svoje nápady a taktiež sa potešíme aj novým dobrovoľníkom. Na november okrem iného pripravujeme aj jedno nové prekvapenie,“ prezradil Dodok.


Jaroslav Dodok - Koordinátor Bubble Day 2015
0911014004, jaroslavdodok@gmail.com
www.bubbleday.eu  
 poslať článok mailom  vytlačiť článokChcete dostávať vždy aktuálne informacie z nášho mesta?
Prihláste sa na odber noviniek!