Prihlásenie/Problémy s prihlásením?
|
|
Slovenka žijúca v San Benedetto Del Tronto na Palmovej riviére v Taliansku je licencovanou sprievodkyňou Ríma, a nielen jeho. Zanechala svoj pôvodný odbor- peňažníctvo, ktorý vyštudovala na Ekonomickej univerzite v Bratislave a začala sa venovať úplne inej činnosti.
Aj napriek tomu, že stratili nezabudnuteľného lídra, hrajú dodnes. Reč je o známej hudobnej skupine, ktorá sa na hudobnej scéne drží neuveriteľných tridsať rokov. I preto skupinu LOJZO poznajú asi všetci.
Hoci je hercom SND, od začiatku februára sa pravidelne vyskytuje v Nitre. Dôvodom je príprava inscenácie Pýcha a predsudok, do ktorej ho nitrianske divadlo obsadilo. Práve o tejto práci, ale aj o inom, sme sa boli porozprávať.
Na spoločnom vedeckom a kultúrnom rámci vzájomnej výmeny odborných pracovníkov, umožňujúcom ich vzájomné stáže, sa v týchto dňoch dohodli predstavitelia Fakulty politických vied a medzinárodných vzťahov (FPVaMV) Univerzity Mateja Bela (UMB) a Regionálnym úradom verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Banskej Bystrici.
Školy vychovávajú mladých ochranárov... Viac ako 150 škôl z celého Slovenska sa spája pre peknú vec.
Univerzita mestu – mesto univerzite je názov projektu, ktorý v sebe spája sériu pravidelných podujatí organizovaných v zimnom a letnom semestri.
Na včerajšom pracovnom stretnutí ku kandidatúre Banskej Bystrice na titul Európske mesto športu 2017 sa zišlo v Cikkerovej sieni radnice viac ako 70 zástupcov športových klubov pôsobiacich v meste pod Urpínom.
Banskobystrickému rozhodcovi Borisovi Marhefkovi sa dostalo veľkej pocty. Po trinástich rokoch kariéry arbitra sa dostal na nominačnú listinu svetovej medzinárodnej futbalovej federácie FIFA.
Pred 760 rokmi udelil kráľ Belo IV. osade Bystrica mestské privilégiá a vyznamenal ju na slobodné kráľovské mesto.
Námestie SNP v Banskej Bystrici zaplavili bubliny, od malých aj veľkých bublinárov. Počas 2. ročníka medzinárodného podujatia Bubble Day vytvorili Bystričania na námestí jedinečnú atmosféru, ktorá spájala ľudí a oživovala spomienky na detstvo.
Dňa 18.augusta sa vo večerných hodinách oficiálne oživila myšlienka nasvietenia historického diela, ktoré bolo vytvorené k 20. výročiu Slovenského národného povstania.
Užitočné linky |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
(verné napodobeniny originálov parfúmov svetových značiek) |
Počasie dnes | |
Teplota: 26°C
|
Banskobystrický rozhodca Boris Marhefka na nominačnej listine FIFA.dátum pridania: 09.10.15-09:27 Banskobystrickému rozhodcovi Borisovi Marhefkovi sa dostalo veľkej pocty. Po trinástich rokoch kariéry arbitra sa dostal na nominačnú listinu svetovej medzinárodnej futbalovej federácie FIFA. Náš 28-ročný banskobystrický rozhodca bol v roku 2013 odporučený na kurz CORE, ktorý organizuje UEFA . Ide o vzdelávanie mladých rozhodcov, kde so svojím tímom dopadol veľmi dobre. Bol mu udelený diplom a o rok neskôr po skončení kurzu vo Švajčiarsku už dostal odporúčanie na uvedenie na medzinárodnú scénu. Tento týždeň po návrhu komisie rozhodcov SFZ schválil Výkonný výbor Slovenského futbalového zväzu (SFZ) Borisa Marhefku a ďalších arbitrov s konečnou platnosťou na nominačnú listinu FIFA pre rok 2016. Hlavný arbiter spod Urpína je teda prvým Banskobystričanom na listine rozhodcov FIFA, čo považuje za veľký úspech. „Po trinásťročnom úsilí sa stal môj sen skutočnosťou,“ uviedol na margo rozhodnutia Marhefka a pokračoval: „Vo februári 2016 nám bude slávnostne odovzdaný odznak FIFA a následne by sme mali dostať príležitosť ukázať svoje schopnosti na medzinárodnom poli. O aký typ zápasov pôjde ešte neviem, ale zväčša sa začína turnajmi vo vekových kategóriách od 17 do 21 rokov.“ Boris Marhefka sa narodil v ten istý deň a v tej istej pôrodnici ako Marek Hamšík. Je mu 28 rokov a svoju rozhodcovskú kariéru začal v roku 2002 v ObFZ Banská Bystrica pod vedením Jozefa Medveďa, ktorý je v súčasnosti predsedom komisie rozhodcov tohto nášho oblastného futbalového zväzu. O tri roky postúpil ako 18-ročný do regionálnych súťaží, kde bol v roku 2008 zaradený do programu TALENT pod vedením mentora Ľubomíra Samotného (bývalého ligového rozhodcu a v súčasnosti predsedu ObFZ Banská Bystrica). V tom istom roku absolvoval aj licenčný seminár P- profesional, kde sa dostal do republikových súťaží. V roku 2009 ako 21-ročný rozhodoval tretiu najvyššiu súťaž na Slovensku už ako špecialista – rozhodca. Následne bol zaradený do programu TALENT MENTOR pod vedením nášho bývalého veľmi úspešného rozhodcu a v súčasnosti delegáta SFZ i člena komisie rozhodcov SFZ Viliama Vaisa. V roku 2011 rozhodoval svoj prvý zápas v 1. lige, teda v druhej najvyššej súťaži a na jeseň 2012 viedol svoj prvý zápas v Corgoň lige Myjava – Košice. Potom bol preradený do TOP skupín R SFZ, kde je aj v súčasnosti. Boris Marhefka má za sebou viac než 20 ligových stretnutí ako hlavný rozhodca. Posledne rozhodoval minulý týždeň duel Trenčín – Michalovce.
|