Prihlásenie/Problémy s prihlásením?
|
|
Slovenka žijúca v San Benedetto Del Tronto na Palmovej riviére v Taliansku je licencovanou sprievodkyňou Ríma, a nielen jeho. Zanechala svoj pôvodný odbor- peňažníctvo, ktorý vyštudovala na Ekonomickej univerzite v Bratislave a začala sa venovať úplne inej činnosti.
Aj napriek tomu, že stratili nezabudnuteľného lídra, hrajú dodnes. Reč je o známej hudobnej skupine, ktorá sa na hudobnej scéne drží neuveriteľných tridsať rokov. I preto skupinu LOJZO poznajú asi všetci.
Hoci je hercom SND, od začiatku februára sa pravidelne vyskytuje v Nitre. Dôvodom je príprava inscenácie Pýcha a predsudok, do ktorej ho nitrianske divadlo obsadilo. Práve o tejto práci, ale aj o inom, sme sa boli porozprávať.
Na spoločnom vedeckom a kultúrnom rámci vzájomnej výmeny odborných pracovníkov, umožňujúcom ich vzájomné stáže, sa v týchto dňoch dohodli predstavitelia Fakulty politických vied a medzinárodných vzťahov (FPVaMV) Univerzity Mateja Bela (UMB) a Regionálnym úradom verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Banskej Bystrici.
Školy vychovávajú mladých ochranárov... Viac ako 150 škôl z celého Slovenska sa spája pre peknú vec.
Univerzita mestu – mesto univerzite je názov projektu, ktorý v sebe spája sériu pravidelných podujatí organizovaných v zimnom a letnom semestri.
Na včerajšom pracovnom stretnutí ku kandidatúre Banskej Bystrice na titul Európske mesto športu 2017 sa zišlo v Cikkerovej sieni radnice viac ako 70 zástupcov športových klubov pôsobiacich v meste pod Urpínom.
Banskobystrickému rozhodcovi Borisovi Marhefkovi sa dostalo veľkej pocty. Po trinástich rokoch kariéry arbitra sa dostal na nominačnú listinu svetovej medzinárodnej futbalovej federácie FIFA.
Pred 760 rokmi udelil kráľ Belo IV. osade Bystrica mestské privilégiá a vyznamenal ju na slobodné kráľovské mesto.
Námestie SNP v Banskej Bystrici zaplavili bubliny, od malých aj veľkých bublinárov. Počas 2. ročníka medzinárodného podujatia Bubble Day vytvorili Bystričania na námestí jedinečnú atmosféru, ktorá spájala ľudí a oživovala spomienky na detstvo.
Dňa 18.augusta sa vo večerných hodinách oficiálne oživila myšlienka nasvietenia historického diela, ktoré bolo vytvorené k 20. výročiu Slovenského národného povstania.
Užitočné linky |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
(verné napodobeniny originálov parfúmov svetových značiek) |
Počasie dnes | |
Teplota: 26°C
|
5 praktických otázok a odpovedí, ako vyhrať boj s každou krízoudátum pridania: 04.07.20-09:56 Prišli ste počas korona krízy o príjem? Museli ste sa uskromniť s peniazmi, rátať každé euro, aby ste uživili seba a svoju rodinu? Máme výbornú správu: aj niečo tak náhle a nepredvídateľné ako kríza spôsobená pandémiou sa dá prekonať bez ujmy na finančnom zdraví. Ste zvedaví, ako? Otázka prvá: Ako? Dôsledky korona krízy postihli väčšinu z nás. Ako blesk z jasného neba zostalo zo dňa na deň všetko zatvorené - firmy prišli o zákazky, ľudia o príjem. Ako ste to prežívali vy? Čakali ste na pomoc od štátu, odložili ste si splátky hypotéky, vybielili všetky účty, aby ste prežili? Určite aj vám v tejto situácii napadla otázka, či sa dá na takúto náhlu krízu pripraviť. Dobrá správa je, že áno, dá - stačí si v lepších časoch odkladať rezervu na tie horšie. Poviete si, že to je stará známa vec, ale načo šetriť, keď sa banky predbiehali, ktorá vám dá lacnejšiu pôžičku a reklamy na predaj na splátky bola plná telka...?
Otázka druhá: Koľko? Vaša finančná rezerva by mala byť tak veľká, aby ste pokryli 3-6 mesačné výdavky (náklady na živobytie) vašej rodiny. 3 mesiace až pol roka sú podľa ekonómov čas, ktorý potrebujeme na „návrat do normálu“ po nečakanom výpadku príjmu. Napríklad ak vaše náklady na bývanie + strava + doprava + iné = 1 000 eur mesačne, vaša rezerva by mala byť od 3 000 do 6 000 eur. Tieto peniaze by mali byť ľahko a rýchlo dostupné a bez pokuty za ich výber, aby ste nestratili nič z toho, čo ste si odložili. Otázka tretia: Kde? Kam je najlepšie ukladať peniaze určené na vytvorenie železnej rezervy? Nechávať ich na bankovom účte, kde sú úroky väčšinou nula celých nič, je podobné ako dávať ich do vankúša – stratíte časť hodnoty infláciou, a nezarobíte nič. Ak si vyberiete termínovaný vklad, riskujete, že pri predčasnom výbere prídete v lepšom prípade o úroky, v horšom aj o časť vášho vkladu. Najlepším riešením sú tzv.depozitné kontá, ktoré sú zaistené, čo znamená že sú garantované a ich zhodnotenie je 0.5% ročne. Správcovské spoločnosti si neúčtujú vstupné ani výstupné poplatky a k svojim peniazom sa dostanem v priebehu 1-2 dni. Otázka štvrtá: Čo ďalej? Ak je rezerva vytvorená a z vášho rodinného rozpočtu stále dokážete ušetriť spomínaných 200 eur, bola by škoda nenechať ich zarábať - už nie 0,5% ročne, ale omnoho krajšie peniaze. Také, z ktorých si o 5 -7 rokov kúpite nové auto, vezmete rodinu na exotickú dovolenku alebo si vylepšíte bývanie. Správcovská spoločnosť na tento účel spravuje peniaze v realitnom fonde. Nakúpené nehnuteľnosti nepredáva, ale prenajíma dlhodobým nájomníkom z rôznych oblastí podnikania. Vaše peniaze vám zarobia od 3,5 – 4% ročne, už po zaplatení poplatku. Výborná správa je, že od roku 2006 ani v jednej kríze, vrátane korona krízy, nenastal žiadny pokles. Je to veľmi zaujímavý fond, do ktorého sa oplatí investovať. Otázka posledná: Čo potom? „Potom“ je asi najčastejšie slovo, ktoré používa väčšina ľudí v súvislosti s dôchodkom: Budem to riešiť „potom“, teraz mám dôležitejšie veci. Mojim klientom vtedy ukážem jednoduchý prepočet, aký obrovský rozdiel je v tom, koľko zarobí obyčajných 20 eur mesačne za 10, 20 alebo 30 rokov, a zrazu sa z „potom“ stane „hneď“. Ako teda poraziť každú krízu a vyťažiť z toho čo najviac? Verte, že svet investícií nie je zložitý, to len niektorí ľudia nechcú, aby ste tomu rozumeli. Všetko sa dá jednoducho a ľudsky vysvetliť a pochopiť. Som pripravený vám pomôcť.
Matej Janek - jasný pohľad na financie 0918 486 661 Ďalšie užitočné rady a zaujímavé tipy z oblasti financií Pridajte sa k fanúšikom na Facebooku sleduj ma na instagrame www.instagram.com/matej_janek/
|