hľadať

Profily osobnostíviac osobností 
Zaujalo nás
viac  
Užitočné linky

 

 • GISPORTÁL
  (geografický informačný systém, mapa mesta, územný plán)
 • Územné plány
  (výkres priestorového usporiadania a funkčného využívania územia)
 • Vlaky
  (vyhľadávanie vlakového spojenia, online poloha a meškanie vlakov, nákup lístkov cez internet, lanovky)
 • Medzimestské autobusy
  (cestovné poriadky, nákup lístkov cez internet, autobusy do Európy)

(verné napodobeniny originálov parfúmov svetových značiek) 


Počasie dnes

Teplota:
Smer vetra:


nie sú údaje

Polícia:
158, 112
Hasičský a záchranný zbor:
150, 112
Zdravotná záchranná služba:
112, 155, 037/7 833 005, 0918 888 653 
LINKA NÁDEJE:
048/ 414 67 77
MESTSKÁ POLÍCIA:
048/ 414 25 53, 159
Poradňa HIV / AIDS:
048/415 42 26

4 veci, ktoré potrebujete na rozbeh podniku

dátum pridania: 23.01.20-19:42

Ako každá jedna nová udalosť, aj založenie podniku sa stretne s menšími alebo väčšími komplikáciami. Vstup do novej spoločnosti a na trh spôsobuje mnohým majiteľom firiem nemalý stres. Dá sa tomu ale vyhnúť, ak si všetko dobre a dopredu zorganizujete a využijete pritom výhodné ponuky.

Mali by ste byť oboznámení so všetkými povinnosťami, ktorým ako podnikateľ budete čeliť. Okrem toho, všetka vaša energia musí byť sústredená a nasmerovaná na jednotlivé kroky a úlohy. Treba preskúmať konkurenciu, posúdiť správne aspekty vášho zamerania a priemyslu, zvážiť osobné a obchodné financie, porozumieť rizikám a personálnym zložkám. 

1. Urobte si prieskum

Skôr, než sa pustíte do zakladania firmy, mali by ste vedieť porozumieť zameraniu, odvetviu alebo priemyslu, v ktorom budete budovať svoje podnikanie. Dobrý nápad ešte nie je všetko, spolu s návrhom podnikateľského plánu preskúmajte konkurenciu a okolie. 

nová živnosť založenie sro

2. Vyberte si živnosť alebo s.r.o.

Možností, ako si založiť podnik je niekoľko. Môžete si vybrať novú živnosť alebo s.r.o. Záleží od toho, ako ste na tom s peniazmi a schopnosťou splniť podmienky konkrétneho výberu právnej formy podnikania. 

Ak chcete ušetriť čas aj nervy, jednoduchšia je živnosť, no horšie už ručenie. Ručenie, ako aj množstvo iných vecí, je výhodnejšie zasa pri spoločnosti s ručením obmedzeným.   

3. Nájdite si dobré virtuálne sídlo spoločnosti

Je lacnejšie, rýchlo ho založíte a získate potrebné označenie na zápis spoločnosti do Obchodného registra. Získanie virtuálneho sídla firmy nie je vôbec zložité a po splnení minimálneho množstva podmienok môže byť behom niekoľkých hodín vaše. So správou pošty, elektronickým dátovým systémom a inými výhodnými službami.

4. Zamestnajte spoľahlivých zamestnancov

Ideálne takých, ktorí vo vašej firme za stanovených podmienok vydržia viac ako jeden rok, pretože ani náklady na školenie nových zamestnancov nie sú práve malé. Hľadanie správnych a odborne zdatných partnerov pre váš podnik je základom úspechu firmy a dobrou investíciou, ktorá sa vám v priebehu niekoľkých mesiacov vráti. 

 

foto: shutterstock

 

 

 

 

 
 poslať článok mailom  vytlačiť článokChcete dostávať vždy aktuálne informacie z nášho mesta?
Prihláste sa na odber noviniek!