hľadať

Profily osobnostíviac osobností 
Zaujalo nás
viac  
Užitočné linky

 

 • GISPORTÁL
  (geografický informačný systém, mapa mesta, územný plán)
 • Územné plány
  (výkres priestorového usporiadania a funkčného využívania územia)
 • Vlaky
  (vyhľadávanie vlakového spojenia, online poloha a meškanie vlakov, nákup lístkov cez internet, lanovky)
 • Medzimestské autobusy
  (cestovné poriadky, nákup lístkov cez internet, autobusy do Európy)

(verné napodobeniny originálov parfúmov svetových značiek) 


Počasie dnes

Teplota: 26°C
Vietor: 0m/s
Smer vetra: BEZV


nie sú údaje

Polícia:
158, 112
Hasičský a záchranný zbor:
150, 112
Zdravotná záchranná služba:
112, 155, 037/7 833 005, 0918 888 653 
LINKA NÁDEJE:
048/ 414 67 77
MESTSKÁ POLÍCIA:
048/ 414 25 53, 159
Poradňa HIV / AIDS:
048/415 42 26

4 najdôležitejšie výhody certifikovaného systému riadenia kvality ISO 9001

dátum pridania: 27.05.20-15:08

Zavedenie systému riadenia kvality podľa normy ISO 9001 obvykle dáva organizácii väčší poriadok a štruktúru, čo je zvyčajne v prospech kvality jej výrobkov a služieb.

To však nie sú ani zďaleka všetky dôležité bonusy. Na tie najdôležitejšie z nich sa v našom článku pozrieme.

normy ISO 9001

Prečo by ste mali zvážiť certifikovaný systém manažérstva kvality podľa normy ISO 9001?

Na jednej strane vidíme, že organizácie sú často nútené alebo sa cítia byť povinné implementovať do podnikania certifikovaný systém manažérstva kvality ISO 9001, pretože stále viac klientov požaduje, aby ich dodávatelia pracovali v súlade s normami.

Na druhej strane vidíme, že je veľa spoločností, ktoré sa pre tento krok rozhodli z vlastnej iniciatívy. Tieto organizácie sa chcú stať profesionálnejšími a objasniť, merať a kontrolovať kvalitu svojich výrobkov a služieb tak, aby sa odlíšili od iných dodávateľov.

V každom prípade zavedenie systému riadenia kvality podľa normy ISO 9001 zvyčajne dáva organizácii väčší poriadok a štruktúru, čo je zvyčajne v prospech kvality jej výrobkov a služieb. Výhod je ale viac:

1. Máte objektívny dôkaz, že vaša organizácia pripisuje veľkú dôležitosť kvalite a že ste ju pravidelne kontrolovali nezávislou stranou. Tento záväzok zvyšuje dôveru vo vašu organizáciu.

2. Dosiahnete vyššiu prevádzkovú efektivitu. Organizácie, ktoré považujú riadenie kvality za neoddeliteľnú súčasť svojich obchodných operácií, zvyčajne dosahujú vyššiu prevádzkovú efektívnosť ako tie, ktoré ho nemajú.

3. Certifikovaný systém riadenia kvality ISO 9001 zvyšuje kvalitu vašich služieb a zvyšuje informovanosť vašich zamestnancov.

4. Certifikovaný systém manažérstva kvality ISO 9001 zabezpečuje jasné procesy a (komunikačné) štruktúry, úlohy a zodpovednosti v celej organizácii. To zvyšuje zapojenie vašich zamestnancov, čo zlepšuje pracovnú atmosféru a znižuje tlak na prácu.

Samozrejme, k lepším výsledkom a hodnoteniam sa môžete dostať aj vďaka certifikátu ISO 45001, ktorý sa stará zas o kvalitu bezpečnosti vášho pracoviska alebo výroby. Ktorý systém hodnotenia je ale pre vás dôležitejší, necháme na vašom zvážení. Závisí to od typu prevádzky a odvetvia, v ktorom sa pohybujete. Určite je to ale veľké plus, ktoré vám pomôže v rôznych smeroch. 

Zdroj obrázka:TierneyMJ/shutterstock.com 
 poslať článok mailom  vytlačiť článokChcete dostávať vždy aktuálne informacie z nášho mesta?
Prihláste sa na odber noviniek!